Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zamyšlení zastupitele

CHEB - Václav Černý k hřbitovu

24.8.2007
SDÍLEJ:

Vojenský hřbitov v Mariánských LázníchFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

ZAMYŠLENÍ ZASTUPITELE

Další problém, který může ovlivnit život občanů našeho města je souhlas Rady města Chebu se záměrem na zřízení vojenského hřbitova pro uložení ostatků vojáků padlých na území ČR vobdobí světových válek. Je pro mne nepochopitelná vstřícnost Rady města Chebu vtomto směru, když máme několikaletou negativní zkušenost s vyjednáváním v Německu o možnosti hospodařit na svém historickém majetku, myslím tím již pověstný les. A to že les je nezpochybnitelně historickým majetkem města Chebu, nepopírá ani bavorská vláda. Zvažujme se vší pečlivostí svá rozhodnutí a neukvapujme se. Naši sousedé to tak dělají a nehledí na to jak dlouho se problém táhne. Tím nemyslím to, že je potřebné nesmyslně protahovat řešení, ale nedělat ukvapená a nevratná rozhodnutí.

Tak jak jsem nahlédl do řady dokumentů zŽenevských úmluv, zákonů a vyhlášek, nejsem přesvědčen o správném postupu Rady města Chebu, která rozhodla o přípravě smlouvy sLidovým spolkem péče o válečné hroby o podmínkách zřízení správy a údržby vojenského hřbitova včetně finančních podmínek. Zastupitelstvu města má být 30.8.2007 předložena zpráva o průběhu realizace tohoto usnesení.

Podle mého názoru si myslím, že o takovéto záležitosti by neměla rozhodovat pouze rada a možná ani zastupitelstvo. Vzpomeňme si na několik let zpět, kdy se pod velkým nátlakem usilovalo o stejnou záležitost. Ostatky vojáků byly už tenkrát svezeny do Chebu a čekaly na uložení. Tenkrát ktomu nedošlo. Věřím, že se ani nyní rozhodnutí nezmění. Pokud by tato snaha nadále pokračovala budu navrhovat a podporovat místní referendum.

Václav Černý

zastupitel města Chebu za KSČM

Příspěvek byl redakčně zkrácen. Zveřejněna byla pouze ta část, která se týká hřbitova. (red)

24.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení