Hřiště, které bylo ještě vloni v říjnu v naprosto dezolátním stavu. Teď už se po něm zase mohou bez obav prohánět fotbalisté.

Ke zlepšení pažitu přispěl mimo jiné také odborník z Anglie. „Ten nám na základě rozborů naordinoval způsob hnojení trávníku," informoval ředitel Správy městských sportovišť Mariánské Lázně Michal Kandráč. Do té doby se totiž travnatá plocha ošetřovala málo, a ještě navíc špatným hnojivem. „Také kvůli tomu bylo hřiště napadeno kornatkou," podotkl.

A výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V současné době patří Viktorka do top desítky, co se kvality divizních hřišť týká. Hřiště už dokonce vyzkoušeli fotbalisté. „Trenér Mostu, který Mariánské Lázně se svými svěřenci navštívil, mi oznámil, že se jim u nás líbí a určitě nás znovu navštíví."

Správu městských sportovišť stálo oživení trávníku dvě stě tisíc korun. Podle místních občanů i samotných sportovců ale investice stála opravdu za to. „Fotbal nehraji, u Viktorky ale bydlím," řekl Jan Hromada z Mariánských Lázní. „Sice netuším, jak moc vyhovuje fotbalistům, ale pohled lahodí oku. Na podzim bylo vidět, že trávník není nic moc."