Děti i ´náctiletí´ nyní areál pravidelně okukují a někteří nedočkaví troufalci ho i přes nepřehlédnutelné cedule zákaz vstupu ozkoušeli. Kvůli tomu musela dokonce v této oblasti posílit hlídky městská policie (MP).
Nejzazší termín k ukončení prací, k převzetí stavebního díla a jeho kolaudaci je do 31. května 2011. Do této lhůty musí být stavební dílo dokončeno a zkolaudováno.

„Mladí jsou však nedočkaví,“ uvedl velitel MP Františkovy Lázně Jiří Šollar. „Situace nás donutila zesílit zde naše hlídky. Už jsme tady po vniknutí do areálu museli řešit například rušení veřejného pořádku a popíjení alkoholických nápojů. To naštěstí neměly na svědomí děti, ale zletilí občané města. V současné době je v této části města díky preventivní činnosti relativní klid,“ dodal.

V objektu bude k dispozici skatepark celostátních parametrů, víceúčelové hřiště pro míčové hry, sáňkovací kopec s tribunou, inline dráha, plocha pro variabilní využití (například pro hokej, florbal, hokejbal či letecké modeláře), zázemí a v neposlední řadě nadstandardní dětské hřiště pro nejmenší. „Město Františkovy Lázně přirozeně uvažuje o zřízení služby správce, který by dohlížel na chod Multifunkčního hřiště pro dospívající mládež U Jezírka ve Františkových Lázních, dosud jsme však nevybrali nejvhodnější variantu této služby,“ reagoval na dotaz Deníku Ladislav Mejstřík z františkolázeňské radnice (příprava investic, dotace).

Po stavební stránce se začal objekt budovat 13. ledna 2010, kdy se předalo staveniště. Tomuto však předcházelo zpracovávání projektové dokumentace, žádosti o přidělení dotace a vyjádření všech věcně a místně příslušných orgánů státní správy a územní samosprávy. „Areál bude po proplacení dotace dalších pět let monitorovat Regionální rada soudržnosti Severozápad, které bychom rádi poděkovali za umožnění realizace tohoto dotačního projektu,“ řekl Ladislav Mejstřík.