Takové titulky byly od začátku podzimu k vidění na titulních stránkách novin. To vzbudilo mezi obyvateli velký rozruch. Rušení některých tratí se týká i chebského regionu.

Ve vzduchu visel návrh na zrušení spojů Mariánské Lázně – Karlovy Vary, Dolní nádraží, Františkovy Lázně – Vojtanov, Tršnice – Luby u Chebu a Aš – Aš město.
Podle nejnovějších informací to vypadá, že se bude rušit pouze úsek u Aše.

„Se zrušením se na Chebsku uvažuje pouze s přibližně 1,5 kilometru dlouhým úsekem trati Aš – Aš státní hranice s Německem, který vede do německého Selbu,“ řekl Jiří Šťastný ze Správy železniční a dopravní cesty v Praze. „Po této trati již vlaky stejně nejezdí a zřejmě nebudou, protože za stání hranicí na německé straně je již dvakrát přerušena novými silnicemi,“ informoval Štastný.

Informace o rušení tratí obyvatele vyděsila. „Já jsem se celou dobu bála, že zruší můj spoj do Vojtanova,“ strachovala se Jiřina Čermáková z Chebu.

„Jezdím tím spojem docela často a naprosto mi to vyhovuje,“ doplnila. Jestli se budou rušit ještě některé další spoje a železniční úseky, zatím není jasné.
„Vše záleží na výsledku správního řízení, jaká budou podána odvolání a námitky. Nelze předjímat,“ doplnil Jiří Šťastný. Mimo železnice u Aše se v Karlovarském kraji uvažuje také o zrušení železniční části Krásný Jez – Loket předměstí.
„Jsem rád, že prozatím zůstane zachována trať do Lubů,“ radoval se Jiří Černý z Chebu. „Jezdím tam totiž za příbuznými.“ (bur)