VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hroznatova akademie nabídne poznání

Klášter - V areálu kláštera vznikla naučná stezka nejen pro rodiny s dětmi. 

2.7.2015
SDÍLEJ:

Klášter Teplá.Foto: Deník/ Jana Bežáková

Teplá Své útočiště v nově zrekonstruovaných prostorách Kláštera premonstrátů v Teplé najde kulturně-vzdělávací středisko Hroznatova akademie. Ta začala fungovat včera a postupně se bude otevírat veřejnosti. Příchozí tak budou moci využít nové poznávací trasy, tvořivé dílny, venkovní naučnou stezku nebo zúčastnit se vzdělávacích seminářů a programů pro školy a veřejnost.

„Postupně budou dostupné výukové programy přístupné jak dětem, tak i dospělým," informoval Tomáš Bartoníček z Hroznatovy akademie. „Programy poutavou formou přiblíží nejen historii premonstrátů a historickou úlohu kláštera jako duchovního, hospodářského a kulturního centra regionu, ale i jeho současnou úlohu," přiblížil.

V areálu kláštera vznikla naučná stezka nejen pro rodiny s dětmi. „ V prostorách starého vodního mlýna budou k dispozici praktické ukázky toho, jak se v minulosti využívala vodní energie pro usnadnění každodenní práce," řekl Bartoníček s tím, že v revitalizovaných prostorách je připraveno několik výukových poznávacích okruhů.

V doprovodu průvodce se návštěvníci budou moci projít opravenými klášterními sály i podzemím kláštera. „Díky tomu tak získají vědomosti o stavebním vývoji klášterních budov nebo o životě klášterní komunity v minulosti a dnes," popsal Tomáš Bartoníček. Kromě toho se ti, kteří touží po poznání, mohou podívat na volně přístupnou expozici prezentující zcela nové poznatky o minulosti kláštera získané díky mnohaleté práci archeologů..

Nově zrekonstruované prostory kláštera v Teplé budou podle jeho slov dále využívány především jako zázemí pro kulturní a vzdělávací aktivity převážně nekomerčního charakteru pro širokou veřejnost. „Od září zde budeme pořádat řemeslné a výtvarné dílny, divadelní a hudební produkce, přírodovědné workshopy a další volnočasové aktivity," dodal Tomáš Bartoníček. 

Autor: Jana Bežáková

2.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ navštěvují převážně rusky mluvící a němečtí hosté, to chce město nyní změnit a přilákat českou klientelu.

Budou mít nového průvodce

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Letošní výlov františkolázeňského rybníka Ameriky má být o mnoho lepší, než to bývalo v předchozích letech. Jaké novinky jsou připravené? A kdy se vlastně výlov koná?

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení