Zoufalci, Vlaštovky, PEZETKÁ, Bocmani, Rokršti, Ďábelské svině. Takové názvy měly soutěžní týmy pátého ročníku Her bez hranic, které se uskutečnily v chebském Poohří. V uvedeném pořadí také týmy skončily na stupních vítězů.

„V družstvu byly podmínkou aspoň dvě ženy,“ informovala Alena Fialová z občanského sdružení Rokršti, organizátora klání.

„Soutěžilo se v jízdě na lyžích s lakroskou a míčkem, v překážkové dráze, která byla nafukovací, následovaly lodě s horolezeckou stěnou, zdravá výživa, lov ryb na chůdách a pěnové radovánky, tedy lovení barevných míčků. Každý z nich měl svou bodovou hodnotu, tu ale dopředu soutěžící neznali,“ vyjmenovala.

„Finanční podporu jsme měli z města Chebu z projektu prevence kriminality a také chceme moc poděkovat dobrovolnému hasičskému sboru z Hájů za aktivní podporu,“ doplnila Fialová.

„Byli jsme se s rodinou podívat na loňském ročníku a musím říct, že tam vládla báječná atmosféra,“ řekla Chebanka Jitka Suchánková. „Letos jsem nevěděla, že se hry konají znova, což mě mrzí.“ O. s. Rokršti začalo aktivně pracovat v roce 2003. Sdružení tvoří mladí lidé, kteří si volný čas během roku samostatně plánují dle svých možností a zájmů. Na 2. října plánují s Domem dětí a mládeže Sova Cheb Drakiádu.