Příjemnému ochlazení je podle meteorologů konec. Tento týden bude prý teplotně extrémně nadprůměrný, dá se tak očekávat, že se chebská koupaliště opět zaplní. Voda je podle hygieniků všude v pořádku, až na Skalku, která hlásí zhoršenou jakost vody.

„Období od 3. do 30. srpna jako celek očekáváme teplotně nadprůměrné, srážkově podprůměrné až průměrné," informoval František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu. „První týden bude teplotně extrémně nadprůměrný. V dalších třech týdnech budou teploty vzduchu v průměru klesat, přesto ještě druhý týden bude teplotně nadprůměrný. Třetí a čtvrtý týden předpokládáme podle aktuálních podkladů teplotně slabě nadprůměrný, teploty by už měly převážně dosahovat obvyklých hodnot druhé poloviny srpna," uvedl. Tento týden navíc nejspíš nezaprší, a pokud, tak málo. „Srážkově očekáváme první týden podprůměrný," dodal.

Kdo se bude chtít zchladit, bude mít možnost například na Jesenici. Hygienici zde kontrolují stav vody na Dřenici, Rybářské baště a Kempu Václav všude je ke koupání vhodná. V pořádku je to také na mariánskolázeňském Lidu.

Zhoršenou jakost vody ale hlásí chebská Skalka.