Zatímco ve Skiareálu Bublava na Kraslicku dnes přivítají první milovníky zimních sportů, na Karlovarsku si lidé zatím budou moci dopřát jen menší středisko Novako na Božím Daru nebo sjezdovky na Klínovci. Důvodem neotevření velkých areálů Boží Dar a Plešivec není pandemie, ale nepříznivé počasí.

„Dnes ještě neotevíráme, není sníh. K umělému zasněžování nejsou ani mrazivé dny. Částečně zasněženo máme, ale málo,“ vysvětlila mluvčí areálu Boží Dar Lucie Juricová s tím, že opatření zatím neřešili, neboť nevědí, jaká bude situace za pár dnů.

Stejně jsou na tom na Plešivci. „Neotevíráme, není sníh a pro technický nejsou podmínky. Opatření tak budeme řešit až před otevřením,“ poznamenala Dita Kořínková ze Skiareálu Plešivec.

Otevírají ale na Klínovci. „Zvolili jsme cestu omezení počtu osob v areálu dle poměrně složité rovnice. Číslo však bude pohyblivé. Dokonce jsme si ho sami snížili s vědomím nižších tržeb. Chtěli jsme zachovat příjemný zážitek z lyžování a nechceme riskovat shlukování lyžařů mimo koridory,“ uvedla mluvčí Klínovce Hana Hoffmannová. Na webu areálu hned lyžaři uvidí naplněnost areálu v daný den. „Gastro provozy budou otevřeny formou výdejních okének. Uvidíme, jaká bude situace tento víkend, a podle ní přistoupíme k dalším krokům,“ dodává mluvčí. Na lanovkách jsou roušky podmínkou a nesmí se na nich sklápět krycí bubliny.

Ve Ski centru Bublava- Stříbrná na Kraslicku jsou vlekaři připraveni otevřít na bublavské straně kopce. Připraveno bude i zázemí. „V pátek se rozjede kotva a k dispozici bude červená sjezdovka a dětský park,“ říká provozovatel Jiří Lhota. Park je určen nejen dětem, ale slouží i začátečníkům. „Občerstvení pro lyžaře bude zajištěno přes výdejové okénko. K dispozici bude také půjčovna lyžařského vybavení včetně servisního střediska,“ konstatuje Lhota s tím, že budou pokračovat v zasněžování zbytku areálu.

„Sněžná děla pojedou dál i na druhé straně kopce, ale počasí prozatím moc nepřeje. Do Štědrého dne to zřejmě nestihneme. Poté se mají klimatické podmínky pro vlekaře zlepšit,“ dodal.

V Mariánských Lázních se chystají otevřít skiareál až v sobotu 26. prosince. Po zasněžení Slalomáku se sněžná děla přesunou na Krakonošku. „V průběhu listopadu jsme instalovali zasněžovací techniku a turnikety,“ informoval Vladimír Černý, vedoucí skiareálu Mariánky. Fungovat bude i škola pro děti. Ceny permanentek zůstávají stejné jako v minulých dvou sezonách.