VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I chebský region v zimě trápí výpadky elektrického proudu

Otázka pro Martina Sobotku, mluvčího Skupiny ČEZ pro západní Čechy.

26.12.2010
SDÍLEJ:

Martin Sobotka, mluvčí Skupiny ČEZ pro západní ČechyFoto: Foto: archív ČEZ

Otázka proMartina Sobotku, mluvčího Skupiny ČEZ pro západní Čechy:

I chebský region v zimě trápí výpadky elektrického proudu. Leckdy si však lidé stěžují, že trvá dlouho, než je závada opravená…

Problém bývá často v tom, že mají lidé pocit, že je volání na call-centrum zdlouhavé a raději si seženou číslo takzvaně přímo na technika. Rozdíl v obou scénářích je následující. Zavoláte– li na call–centrum, operátor založí poruchu do systému, kde se o poruše dozví dispečer, ten pošle, jakmile je to možné, na místo technika, po opravě zapíše do systému, kdy bylo opraveno. Všechny hovory se zaznamenávají automaticky a máte šanci na reklamaci, pokud by se stala chyba a nikdo to neopravil. Z hlediska ČEZ mluvíte s proškoleným člověkem, který má v danou chvíli celkový přehled o situaci a nijak ho nezdržujete či ohrožujete na životě.
Technik se však ve chvíli, kdy zavoláte, někde brodí sněhem, před sebou má spoustu práce, přijímá pracovní příkazy od nadřízených a jezdí na poruchy, které mu určí. Pravděpodobně na vás po deseti hodinách dřiny zapomene nebo mu kolega řekne, že v dané oblasti byl a považuje váš případ za vyřízený. Hovor s technikem si ale nikdo nenahrál, jeho obsah je neznámý a v případě reklamace jste bez důkazu. Z hlediska ČEZ mluvíte s člověkem, kterého zdržujete, rušíte od práce a za zvlášť složitých situací i ohrožujete na životě a zdraví. Navíc s člověkem, který nemá přehled o celkové situaci a nemá možnost zapsat poruchu do systému. Přesto většina lidí raději volí druhou možnost. Poruchová linka 840 850 860 je však opravdu jistota, pokoutní způsoby jsou riskantní.

Autor: Václava Simeonová

26.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení