Zatímco Klub českých turistů UNION Cheb tuto sobotu výlet do Karlových Varů nepořádal, Radka Hurtová z DDM Sova Cheb společně s Béďou, Míšou a Nikolkou Denkovou, Jirkou a Terezkou Dolanských a jejich babičkou Hedvikou Denkovou neváhali a nenechali si ujít Velikonoční pochod na Andělskou horu pod vedením turistů z Karlových Varů.

Na hlavní nádraží v Karlových Varech dorazili po deváté ranní. Prezence byla u hotelu Thermal. Ranní putování pak směřovalo na městskou tržnici, odkud byl plánován odjezd městskou dopravou č. 8 do Olšových Vrat. Mezitím se však vyfotili s figurou Charlieho Chaplina, prohlédli si Velikonoční trhy. Nakoukli i do Muzea Jana Bechera, kde si nechali dát první razítko dnešního dne do svých vandrovníčků. A pak byl čas jít na autobus. Vystoupili na konečné zastávce Olšová Vrata odtud již po svých směr Andělská hora. Seznámili se s novou kamarádkou Aničkou, která přišla z turisty z Karlových Varů. Zpívali celou cestu známé písničky. Cesta byla chvílemi promočená, ale těšení na pokoření Andělské Hory bylo veliké.


Zdolali poslední kopec a hurááá, už se mohli kochat pohledem do širokého okolí. Zírali na tu úžasnou gotickou stavbu, která je teď již zříceninou. Udělali spoustu fotek. Pak už hurááá do cíle - místní hospůdky. Zde měli možnost si vybrat ze tří barevných diplomů v podobě velikonočního vajíčka, obdrželi čokoládovou oplatku a vybrali si buď kolíček s beruškou nebo kuřátko. A samozřejmě jejich vandrovníčkům neušla řada razítek. Ostatní turisté si pochutnávali na dobré polévce, ale parta z Chebu se vydala směr kostel Nejsvětější trojice, kde opět přišla fotka nejen s touto pozoruhodnou stavbou, ale i přistávajícím letadlem. Další kroky směřovaly přes Olšová Vrata a Vítkovu horu do Karlových Varů.

Okolo Varské dominanty hotelu Imperiál, vyhlášeného Grandhotelu Pupp prošli uličkou k lanovce na rozhlednu Diana. Zubačkou byli na rozhledně coby dup. Výstup z lanovky a následný výhled na celé Karlovy Vary všechny ohromil. Vyšplhali proto ještě výš na rozhlednu Diana a kochali se pohledem na Klínovec, Chodov a další zajímavosti. Pod rozhlednou nakoukli do tamní restaurace, kde si dali další razítko. Vyfotili se s volně procházejícími pávy, kteří obývali okolí rozhledny. Opět z kopce se výprava vydala směr Jelení skok.

U restaurace Jelení skok opět razítko a kousek od ní vyšlápli na vyhlídku Petra Velikého, kde se naskytl opět nádherný pohled. Čas tlačil a tak spěchali z kopce dolů na Kamzíka, který je jeden z nejpopulárnějších ve Varech a pak rychle ke Vřídlu, které tryskalo do obrovské výšky, udělat samozřejmě s ním fotku, projít rychle Kolonádu, vlétnout do „mekáče“ a pak hnát na vlak. Osobáček z Dolního nádraží na přípoj na hlavním nejen :o((((. Tak počkali na druhý osobáček a na hlavním nádraží pak následně čekali na rychlík V Chebu následovalo setkání s rodiči. Hlavní je však jedno. I když přijeli utahaní po celodenním ťapacím výletu až v 19:48- hlavní je že… ZDRÁVI DOŠLI!!!

Jan Bedřich,

žák 9. třídy 5. ZŠ Cheb