Mít doma úspěšného sportovce, nebo dokonce olympionika je jistě snem mnoha rodičů. Chebský deník připravil pro své čtenáře seznam základen olympijských sportů, které mohou děti z Chebska navštěvovat.

Chlapci hodně holdují fotbalu a tomu se mohou věnovat i v ašské TJ Jiskra, kam se mohou přihlásit už v sedmi letech. V týmu mohou zůstat až do pozdního věku, přičemž přechází z jednoho družstva do druhého. Podle těchto věkových skupin je trénují Petr Kopecký, Tomáš Richter, David Sládeček, Vlastimil Drozd nebo Jan Pavlov. Fotbal se mohou naučit také v TJ Lokomotiva v Mariánských Lázních pod vedením trenéra Petra Kramáře. Nábory se uskutečňují jednou ročně. „Svého syna bych přihlásila raději do Mariánských Lázní, protože si myslím, že je to kvalitnější klub," řekla Marie Vrbová z Chebu.

Na basketbal se mohou dát také dívky. V Mariánských Lázních hráčky i hráče trénuje Roman Gezo. V Chebu se tuží pod vedením Václava Hadaše a sklízí jeden úspěch za druhým. Hrát se může začít od deseti let věku.

Tenis, ať už stolní nebo klasický, lze hrát bez rozdílu věku ve všech třech klubech. „Není to náročný sport a člověk se odreaguje," řekl Milan Holý z Františkových Lázní.
TJ Lokomotiva Cheb z olympijských disciplín trénuje také jachting, judo, volejbal, vzpírání a gymnastiku. Tyto sporty mohou provozovat mladí od deseti do dvaceti let, za různě stanovené ceny podle družstev. Dalším místem, kde se dá sportovat, je Domov dětí a mládeže Sova, kde se děti mohou přihlásit na vodní sporty. Zápis je pro všechny zájemce od deseti let za 500 korun ročně. V Chebu lze najít i klub rychlostní kanoistiky v čele s trenérem Jindřichem Borkovcem. „Moc se mi líbí, že je pro děti a mládež v regionu tak široké sportovní vyžití," pochvalovala si možnosti Chebanka Jana Vávrová.

Městský dům dětí a mládeže v Mariánských Lázních dále poskytuje trénink v badmintonu a volejbalu už od šesti let. Ceny se pohybují od 600 korun do 1200 korun ročně, podle typu družstva. Trenéry jsou Šárka Svěrková a Ladislav Florián.

TJ Slovan mladé sportovce učí jachtingu, volejbalu, plavání, tenisu, badmintonu a cyklistice. TJ Lokomotiva Mariánské Lázně ho doplňuje o softbal a box. Trenérem je například Bohumil Chlad. Věk sportovců se pohybuje od sedmi do třiceti let.

Zbylé olympijské sporty se v našem regionu netrénují. Na ty se lze přihlásit například až v Karlových Varech.

Jana Jechová