Analogové vysílání již na Chebsku skončilo a lidé si museli pořídit ne příliš levné set–top–boxy, aby mohli přijímat digitální vysílání. Někde se ale i dnes setkávají s problémy s jeho příjmem. Podle odborníků může být na vině i příliš silný signál.

„Mám zakoupený set–top–box k mé televizi a občas mívám problémy s obrazem,“ řekla Marie Kratochvílová z Chebu. „Stává se mi, že obraz se začne zpomalovat a zvuk předchází pohyb. Takže když například mluví moderátoři ve zprávách, slyším dopředu, co říkají, ale pohyb pusou vidím až následně potom,“ vysvětlila svůj problém Kratochvílová. Podle odborníků může být problém v příliš silném signálu z hlavního vysílače.

„Kvalitu vysílání ze všech televizních vysílačů průběžně monitorujeme a v součastnoti neevidujeme žádnou závadu,“ uvedl mluvčí Českých Radiokomunikací Kamil Chalupa.

„Snížená kvalita obrazu je tak zřejmě způsobena závadou na přijímací straně,“ pokračoval s tím, že pokud je televizor v nedalekém sousedství hlavního vysílače, může problémy způsobit i silný signál. „Například v lokalitě Podhoří, která se nachází jen několik kilometrů od vysílače, je zcela nevhodné používat u antény ještě předzesilovač. Může dojít k tomu, že set–top–box již není schopen korektně zpracovat přicházející signál.“