„Jedná se v pořadí už o šestou etapu rekonstrukce Domova pro seniory v Lázních Kynžvart,“ informoval náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis. Stavební práce vyjdou na zhruba 4,3 milionu korun. „Cílem přestavby je zvýšit komfort a kvalitu poskytovaných služeb pro klienty se sníženou pohyblivostí.“

V rámci přestavby dojde k úpravě osmnácti typizovaných bytových jednotek, vždy po třech na jednom patře. Stavebníky čeká vybourání vnitřních dělicích příček včetně rozvodů. „Svislé rozvody v instalační šachtě zůstanou zachovány,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Veronika Severová. Po vyzdění nových příček bude následovat instalace rozvodů vody, kanalizace a elektra.

„Ty budou uzpůsobeny pro osazení zařizovacích předmětů určených pro osoby s pohybovým omezením,“ řekla mluvčí.

V koupelnách nebude chybět protiskluzná úprava, samozřejmostí je osazení nových dveří bez prahů a zařizovacích předmětů.

Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila výsledek zadávacího řízení na zhotovitele přestavby.

„Příspěvková organizace obdržela ve stanoveném termínu pouze jednu nabídku, která ale splnila veškeré zákonné požadavky i podmínky. Se zahájením se počítá nejpozději v průběhu června letošního roku,“ dodal Petr Kubis. Přestavba bude, stejně jako minulé etapy, probíhat za normálního provozu domova pro seniory.

Šestá etapa by měla být poslední v rámci přestavby pokojů. Celková suma na realizaci všech etap modernizace Domova pro seniory v Lázních Kynžvart dosahuje téměř devatenáct milionů korun.

Realizace víceetapového projektu byla zahájena už v roce 2013, kdy se rekonstrukce dočkalo pět pokojů, o rok později v rámci druhé etapy došlo k modernizaci dalších šesti pokojů a následovaly další modernizace.

Celkem nechal kraj dosud zmodernizovat osmačtyřicet pokojů.