VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Toaletní křeslo musel otci koupit sám

SKALNÁ - Problémy začaly u ortopeda

23.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Jako v pohádce o kohoutkovi a slepičce si připadal František Kirch ze Skalné, když chtěl pro svého nemohoucího 95letého otce potvrzení bezmocnosti kvůli zapůjčení invalidního vozíku s toaletou (toaletního křesla).

Za tím účelem navštívil obvodního lékaře ve Skalné. Ten mu řekl, že mu jej napsat nemůže a poslal Františka Kircha k reviznímu lékaři do Chebu. „Ten řekl, že by to neměl být problém a poslal mě s potvrzením zpět k obvodnímu lékaři,“ zavzpomínal Kirch.
Potvrzení bezmocnosti se nicméně dočkal. Jaké ale bylo jeho překvapení, když s tímto dokladem jeho cesta nekončila. Zbývalo mu ještě navštívit ortopeda. Tady nastaly potíže.

„Ortoped mi řekl, že mi potvrzení kvůli zapůjčení vozíku napsat nemůže, protože musí pacienta vidět. Můj otec je naprosto bezmocný a při každém dotyku trpí bolestí. Byl by pro mě problém ho dopravit do ordinace. Navrhl jsem proto lékaři, že ho za tatínkem do Skalné přivezu a pak odvezu zpět do Chebu. Lékař mě odbyl, prý to nepřichází v úvahu,“ a posteskl si: „Nakonec jsem otci ten vozík koupil sám. Mě nejde o peníze, stál asi 4500 korun. Mě šlo jen o trochu lidskosti.“

Pracovnice v prodejně zdravotních potřeb si na kupujícího vzpomněly. „Říkala jsem mu, aby si nechal vypsat poukaz, ale tvrdil, že už toho má dost,“ řekla vedoucí prodejny. Dotyčného ortopeda se Deníku nepodařilo do pondělního odpoledne zastihnout.

„Pacient může požádat o to, aby ho odborný lékař navštívil doma.,“ uvedl mluvčí VZP Jiří Rod. „Této návštěvě ale musí předcházet písemná žádost jeho praktického lékaře. Na tuto podmínku by měl odborný lékař pacienta upozornit. V souladu s vyhláškou ministerstva zdravotnictví může návštěvu u pacienta kromě praktického lékaře, vykázat zdravotní pojišťovně také jiný ošetřující (odborný) lékař. Může tak ale učinit pouze na základě písemné žádosti praktického lékaře registrovaného pacienta. V případě návštěvy v době od 19 do 06 hodin ráno nebo v den pracovního volna a pracovního klidu musí tato žádost obsahovat datum a čas návštěvy,“ sdělil.

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení