Pochybné potvrzení místo platného inženýrského diplomu předložila žena z Chebu. To v roce 2004 stačilo, aby se stala učitelkou na Integrované střední škole v Chebu a přišla si tím na více peněz.

„Dnes by se nic takového stát nemohlo,“ vyvrátil pochybnosti současný (od ledna 2010) ředitel Integrované střední školy v Chebu Miroslav Liška. Na celou situaci se přišlo ve chvíli, kdy policie požádala o zkontrolování, zda učitelka předložila platný vysokoškolský diplom.

„Pozastavil jsem se nad tím, že předtím tuto skutečnost nikdo nepodchytil. Je to opravdu neuvěřitelné. V současné době každého nového zaměstnance pečlivě prověřujeme. Není možné, aby přišel s nějakým potvrzením, požadujeme vysokoškolský diplom,“ řekl Liška.

„Případ prošetřujeme,“ informovala policejní mluvčí Martina Hrušková. „Vzhledem k probíhajícímu šetření nebudeme k případu podávat žádné informace,“ sdělila mluvčí.
Podle informací Deníku jde v tomto případě o stejnou ženu, která je prošetřována v souvislosti s kauzou vydávání falešných potvrzení o studiu cizincům na Integrované střední škole v Chebu, na kterou se přišlo v roce 2009.

„Poté, co ´vypluly´ na povrch podvody bývalého vedení, je to na Integrované střední škole v Chebu úplně jiné,“ řekla loňská maturantka Lenka z Chebu. „Bylo jen otázkou času, kdy se najde nějaký kostlivec ve skříni. Je jen na veřejnosti, aby si spočítala, co může a nemůže současné vedení ovlivnit. Bohužel to může negativně ovlivnit pověst školy. Takové věci se ale podle mého stávají v politice, ve firmách i na školách. Je to jen o lidech, kteří v institucích pracují a podvádějí ve svůj vlastní prospěch. Takových případů není zrovna málo. Pokud jim to neprojde a jsou obviněni, je to dobře.“