Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ivo Mlátilík je opět v čele města Františkovy Lázně

Františkovy Lázně - Už před rozhodujícím hlasováním opustil sál  František Šnajdauf (ALTERNATIVA) a ´dva hříšníky´ z řad koalice označil za kolaboranty

28.3.2012 68
SDÍLEJ:

Ivo Mlátilík je opět v čele města Františkovy Lázně.Foto: Deník: Vladimír Kučera

Poslední jednání františkolázeňského zastupitelstva bylo zase plné emocí. A v jeho závěru se dokonce strhl v části sálu bouřlivý potlesk. Byla to reakce na skutečnost, že se do čela města dostal opět bývalý starosta Ivo Mlátilík (kandidoval za Sdružení místních, nyní NS-LEV 21). Dosavadní koalice ODS a ALTERNATIVY nebyla jednotná a zastupitelé za ODS Roman Knedlík (doposud druhý místostarosta) a Milan Ščislák nakonec dali hlas opozici.

Podpořili odvolání dosavadního vedení Františkových Lázní a prakticky dostali ´do sedla´ Ivo Mlátilíka (pro jeho zvolení starostou však hlasoval jen Šcislák). 

Už před rozhodujícím hlasováním opustil sál Společenského domu ve Františkových Lázních, kde se rokování odehrálo, František Šnajdauf (ALTERNATIVA) a ´dva hříšníky´ z řad koalice označil za kolaboranty. „U takové šaškárny asistovat nebudu,“ řekl při odchodu.
Ivo Mlátilík před návrhem na odvolání starostky Lenky Malkovské i obou místostarostů poukazoval na jejich údajné chyby.

„Za dobu působení současného vedení města ve svých funkcích svou nekompetentní a neprofesionální prací zbrzdili rozvoj Františkových Lázní, zadlužili městskou pokladnu částkou převyšující 50 milionů korun, nedokázali prosadit občany dlouho očekávaný územní plán, svým arogantním, neslušným a nereprezentativním chováním dělají ostudu všem obyvatelům našeho města. V neposlední řadě poškodili ekonomicky značným způsobem naše město tím, že nezajistili čerpání dotací z finančních fondů EU,“ uvedl.

„Není to pravda, město zadlužila vláda pana Mlátilíka,“ oponovala Lenka Malkovská (později odvolaná starostka). „To je můj názor a víc k tomu nemám celkem co dodat. Omlouvám se všem těm, kteří mne podporovali a prosili mne, ať ten tlak vydržím, a ještě jednou se omlouvám za skutečnost, že jsem vůbec šla do takového souboje s neprověřenými lidmi po boku. Netušila jsem totiž, čeho jsou někteří jedinci schopni!“

Zastupitelé na jednání nakonec nejenže odvolali starostku Lenku Malkovskou, ale i oba místostarosty – Františka Šnajdaufa a Romana Knedlíka. Do čela města zvolili exstarostu Ivo Mlátilíka, místostarostou se stal Milan Ščislák. Funkce druhého místostarosty byla zrušená.
A jak na oslovení kolaborant z úst Františka Šnajdaufa reagoval nově zvolený místostarosta Milan Ščislák? „K tomu je těžko něco říkat. Je to jeho názor. Doufám, že situace ve Františkových Lázních začne být opět lepší než doposud,“ dodal.

Františkolázeňská seniorka Blanka Hausknechtová po ukončení zastupitelstva neskrývala radost z jeho výsledku. „Myslím si, že ve městě pan Mlátilík už ve svém předchozím působení v pozici starosty udělal hodně práce. Nezapomínal ani na starší spoluobčany,“ usmívala se.
Ivo Mlátilík byl v neděli zvolen krajským místopředsedou národních socialistů NS-LEV 21 Jiřího Paroubka. V roce 2008 kandidoval neúspěšně do Senátu jako nezávislý. Dostal se do druhého kola hlasování a v něm získal 32,6 procenta hlasů. Porazil ho Miroslav Nenutil (ČSSD).

 

ODS se v lázních přesouvá do opozice

Roman  Knedlík: Nechtěl jsem škodit františkolázeňské ODS

Nemohl jsem se již déle dívat na to, jak vedení ODS na městě funguje. Paní starostka Malkovská absolutně ignorovala názory místní ODS a mne jako předsedu ODS Františkovy Lázně. Místo  vzájemné komunikace a práce pro lidi byly naším výstupem pouze hádky a destrukce. Byl jsem tak během našeho ´vládnutí´ na radnici postupem času zatlačen do takové pozice, kdy jsem už v zoufalství musel zvolit menší zlo v podobě hlasování o odvolání starostky z vlastních řad za pomoci opozice. Pořád jsem ale věřil, že máme jako koalice šest hlasů a že ODS si funkci starosty udrží. Lidsky mne obrovsky zasáhlo jednání kolegy za ODS Milana Sčisláka, který podpořil do funkce starosty Mlátilíka a sám se jím nechal zvolit do funkce místostarosty. Díky této Sčislákově kudle do zad ODS byl bohužel umožněn návrat starých časů. Jako předseda místní ODS Františkovy Lázně z toho vyvozuji osobní zodpovědnost a odstupuji z funkce předsedy. Zároveň požádám místní sněm o pozastavení svého členství. Mrzí mne, že jsem svůj postup neprojednal nejprve v orgánech strany, možná bych pro něj našel i podporu. Pokud přijde z řad ODS také výzva ke složení mého zastupitelského mandátu, budu o tom vážně uvažovat. Nikdy jsem nechtěl poškodit františkolázeňskou ODS, proto nebudu žádným způsobem podporovat stávající koalici opřenou o Sčisláka a komunistu. Pro Mlátilíka jako starostu jsem nehlasoval, jak uvádí některá média či krajský předseda ČSSD Pánik. Roman Knedlík

 

Prohlášení místní rady ODS Františkovy Lázně

Místní rada ODS Fr. Lázně včera na mimořádném jednání vzala na vědomí rezignaci předsedy místní buňky Romana Knedlíka včetně jeho žádosti o pozastavení členství.
Místní rada dále vyzvala Milana Sčisláka k odstoupení z funkce místostarosty, kterou získal za podpory hlasu komunisty.
Místní rada dále Sčisláka a Knedlíka vyzvala ke složení zastupitelského mandátu.
Místní rada dále Sčisláka vyzvala k vystoupení z řad ODS.
„ODS se ve Fr. Lázních přesouvá do opozice, kde chceme hrát důstojnou roli,“ řekl včera člen místní a regionální rady ODS Jan Kuchař, po odstoupení Romana Knedlíka pověřený místní radou ODS Fr. Lázně ke komunikaci s médii. místní rada ODS F. Lázně

Představitelé Regionálního sdružení ODS Karlovarsko požadují svolání Místního sněmu ODS Františkovy Lázně

Regionální rada ODS Karlovarsko vyzývá Místní sdružení ODS ve Františkových Lázních k přezkoumání postupu městských zastupitelů  zvolených za tuto stranu při odvolání dosavadní starostky ing. Lenky Malkovské a jejím nahrazení Ivo Mlátilíkem. Krajská ODS zároveň vyzývá místní sdružení strany ke svolání sněmu a k úplnému objasnění situace. 

Ve středu 28. března 2012 ve večerních hodinách byla Zastupitelstvem města Františkovy Lázně odvolána dosavadní starostka ing. Lenka Malkovská (ODS). Ve funkci byla nahrazena kontroverzním místním podnikatelem a bývalým majitelem klubu FC Union Cheb Ivo Mlátilíkem (dříve nezávislý, nyní LEV 21). Proti setrvání paní Malkovské v pozici starostky města hlasovali i dva členové zastupitelstva zvolení za ODS. 

K situaci se vyjádřil Jiří Vaněček, předseda Regionálního sdružení ODS Karlovarsko: „Jako předseda ODS v Karlovarském kraji jsem velmi překvapen. Pokud členové zastupitelstva Františkových Lázní zvolení za ODS hlasovali proti své starostce, museli k tomu mít silný a pádný důvod. Jsem přesvědčen, že je nutné, aby svůj postup obhájili před členy svého místního sdružení ODS. Proto regionální rada ODS vyzývá místní sdružení strany k neprodlenému svolání místního sněmu.“

Mgr. Petr Šindelář, lídr ODS pro krajské volby v Karlovarském kraji a kandidát strany na hejtmana kraje k tomu dodává: „Situaci považuji za, mírně řečeno, nestandardní. Myslím, že je nutné, aby ODS ve Františkových Lázních jednoznačně objasnila, proč někteří její členové zaujali vůči paní starostce takový přístup.“

Autor: Vladimír Kučera

28.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 68
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Celníci odhalili padělky za čtyři miliony korun.
5

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení