Úroda jablek se letos opravdu povedla. Zahrádkáři hlásí rekordní sklizeň. To je dobrá zpráva, protože jablka jsou českou superpotravinou.

„Jablko je malý velký zázrak, který právem můžeme zařadit mezi domácí superpotraviny,“ potvrdila Andrea Sasková z Mariánských Lázní, odborná výživová poradkyně a autorka Vaříme srdcem.cz. „Výčet jeho příznivých účinků na organismus je velmi bohatý: obsahuje až 8 z 13 existujících vitamínů, velké množství minerálů, mezi nimi vyniká například velmi důležitý draslík, který je nezbytný pro správnou funkci svalů, příznivě působí na srdce, stabilizuje krevní tlak a také třeba reguluje zadržování nadbytečné vody v těle. Jablka jsou významným zdrojem pektinu vlákniny, která pomáhá udržet stabilní hladinu cukru v krvi to je důležité zejména pro diabetiky, vstřebává a odstraňuje toxiny ze střev, preventivně působí proti rakovině tlustého střeva, působí příznivě jak při zácpě, tak průjmu a také třeba zvyšuje pocit sytosti po jídle, je tedy ideálním doplňkem jakékoliv redukční diety,“ vysvětlila.

„V neposlední řadě bychom jablka měli jíst i kvůli vysokému obsahu polyfenolů, přírodních antioxidantů, které zpomalují stárnutí, posilují cévy, chrání buňky proti volným radikálům a nejnovější výzkumy prokazují i jejich význam pro zrychlení metabolismu a rychlejší odbourávání tuku,“ doplnila Andrea Sasková a přidala tip při poruchách trávicího ústrojí. „Při průjmu je ideální stravou najemno nastrouhané nebo rozmačkané jablko se skořicí: pektin v jablku chrání střeva, likviduje škodlivé organismy a zahušťuje stolici, jablko nám dále dodá potřebné vitamíny a ztracené minerály a skořice má významné dezinfekční účinky,“ uzavřela odborná výživová poradkyně.

Ve znamení jablek byla před pár dny také mariánskolázeňská kolonáda. Tam se odehrál tradiční Festival jablek. Návštěvníci zde mohli ochutnat různé regionální odrůdy ovoce, ale i produkty z nich. „Je to perfektní podzimní akce. Zvlášť když je tak pěkně, jako dnes,“ řekl Alois Navrátil z Karlových Varů. Jak podotkl, sám má na zahradě několik jabloní. „S letošní úrodou jsem nadmíru spokojen. Jablek je dost a jsou vážně krásná. Všechna rozhodně nespotřebuji, a tak je jako vždy rozdám rodině, dětem a vnoučatům. Mají hrozně rádi křížaly a těch si teď můžou připravit opravdu dost,“ dodal.