Výstava se konala ve Skalné, v objektu bývalého areálu státních statků. Podle Romana Kubince, jednoho z organizátorů akce, ji pořádají již pošesté a spolupracují i s našimi německými sousedy.

„Tato akce patří k nejoblíbenějším ve Skalné a naše občanské sdružení Traktor klub Luby Skalná, které má už sedmdesát členů, ji pořádá již pošesté," řekl Roman Kubinec. Prostory bývalých státních statků nám poskytuje město. Alespoň se využijí a nechátrá to tady. Mimo historické traktory tady vystavujeme také historické zemědělské stroje, potřeby a drobné zvířectvo. Letos jsme zde zřídili i novou expozici, a to starou historickou kuchyni," uvedl Kubinec. „Všechny traktory, co jsou zde vystavované, se začaly vyrábět přibližně po revoluci. To byl velký rozmach techniky. Naopak nejnovější je tady traktor přivezený z Německa. Ten má už nejmodernější elektronické vybavení," vysvětlil.

Výstavní haly vypadaly, jako by se člověk vrátil v čase. Atmosféru už jen dokreslovaly různé socialistické citáty typu ´Uvědomělý traktorista je pevnou oporou družstevníků v boji proti vesnickému boháči´ a také kokrhání kohoutů z vedlejší výstavy drobného zvířectva.

Když si všichni příchozí prohlédli vystavované stroje a další věci, co k zemědělství neodmyslitelně patřily, vydali se jak čeští, tak i němečtí traktoristé na spanilou jízdu traktorů do Františkových Lázní. Tam se spojila s charitativní akcí. Výtěžek poputuje na děti. A že traktory dokáží jet pekelně rychle, se návštěvníci přesvědčili při jejich odjezdu.

„Výstava byla moc krásná, připomněla mi dětství," řekla 57letá návštěvnice akce ze Skalné. „Náš vnuk tady má svůj traktor, tak jsme se na něj přišli podívat. Chtěli jsme sem věnovat starou ložnici po naší zesnulé babičce. Nebylo ale místo, kam ji postavit, tak snad ho tady kluci z klubu příště udělají," vysvětlila. „Bylo hezké vrátit se v čase a podívat se na všechny ty úžasné věci, co už v dnešní době neexistují, a na traktory, ve kterých naši dědové udržovali pole," dodala.