Ve zdejší papírně nedaleko centra Chebu se totiž konal workshop, který vedl právě Robert Vano. Účastníkům prozradil řadu svých triků a poradil jim, jak pracovat se světlem, stínem, ale také třeba s modely.

„Každý většinou potřebuje vyřešit něco jiného. Někoho zajímají hlavně technické věci, jiný řeší světlo. Workshopy jsou vždy velmi různorodé, což je na tom hezké,“ řekl fotograf Robert Vano. A jak se mu v Chebu líbilo? „Bohužel, kurz trval až do večerních hodin, takže jsem prohlídku města nestihl,“ poznamenal.

Robert Vano se narodil se v Nových Zámcích na Slovensku maďarským rodičům. Po maturitě v roce 1967 místo nástupu na vojnu emigroval přes Jugoslávii a Itálii do Spojených států, kde začal pracovat jako kadeřník a vizážista. Od roku 1984 je samostatným fotografem. Působil v New Yorku, Paříži, Miláně a v Praze, kde fotografoval pro módní časopisy. Od roku 1995 žije v Praze, kde v období 19962003 pracoval jako umělecký ředitel v českém vydání časopisu Elle a poté do roku 2009 jako kreativní ředitel v agentuře Czechoslovak models.

Lázně Kynžvart fungují už od 19. století.
Zájem o léčbu dětí je obrovský