O tom všem hovořil na ašské faře viceprezident Exekutorské komory (EK) David Koncz s matkami z Domova svaté Zdislavy. Interaktivní přednášky se účastnilo zhruba deset posluchačů, ať už z řad klientek Domova pro matky s dětmi v tísni nebo chebského odboru sociálních věcí.

Posluchači přednášky se od Davida Koncze mimo jiné dozvěděli, na co si dát pozor při uzavírání smluv a úvěrů, jaké jsou základní principy exekučního řízení a jaké obranné prostředky lze použít v exekuci. „Obdrželi také řadu informačních materiálů, jako byl například exekuční slovníček, kontakty na organizace, které se v Karlovarském kraji zaměřují na pomoc lidem s dluhovými potížemi, leták poraden Exekutorské komory ČR a spousta dalších," sdělila Petra Báčová, tisková mluvčí EK. Navíc nešlo o poslední podobnou akci. V Aši by mohlo začít fungovat bezplatné právní poradenství, které by zajišťoval David Koncz, soudní exekutor Exekutorského úřadu Cheb, a ředitel Farní charity Aš Jan Šanovec.

Jedna z maminek z Domova svaté Zdislavy v Aši si přednášku nemohla vynachválit. „Byla to velmi poučná přednáška," řekla mladá matka. Kvůli půjčkám a dluhům mého bývalého partnera jsem se s dítětem ocitla právě tady. Vím, že už si dám na své peníze velký pozor."