Změna ve struktuře Sokolovské uhelné a Suas Group vejde v platnost po vypořádání dohodnuté transakce, které se předpokládá na přelomu června a července 2022. V nové struktuře bude skupina i nadále rozvíjet svou strategii, díky které se transformuje v moderní nejen energetickou skupinu v několika oblastech podnikání zejména na Karlovarsku a Sokolovsku s přesahem do celého Česka.

Menšinový akcionář Sokolovské uhelné, právní nástupce, a.s. (SUPN) Jaroslav Rokos, vlastnící zhruba 42 procent akcií SUPN se dohodl na prodeji všech svých akcií společnosti SUPN. Po vypořádání dohodnuté transakce nebude už figurovat ve vlastnické struktuře SUPN. "Mezi stranami byla dosažena i dohoda ohledně ukončení působení Jaroslava Rokose v orgánech SUPN.

Staré Sedlo vzniklo už ve 13. století.
RETRO: Některé stavby jsou fuč. Takhle vypadalo Staré Sedlo

Současně s výše uvedeným odprodejem akcií SUPN se Jaroslav Rokos dohodl i na odprodeji všech svých akcií ve společnosti Suas Group a.s. Nabyvatelem těchto akcií je právník Pavel Tomek, jako svěřenský správce Svěřenského fondu Františka Štěpánka, který se tak po vypořádání transakce stane jediným akcionářem Suas Group. I v tomto případě je součástí dohody stran i dohoda o ukončení působení Jaroslava Rokose v orgánech společností skupiny Suas Group.

Zúčastněné strany deklarují, že i přes výše uvedené mají nadále zájem rozvíjet vzájemnou spolupráci v rovině obchodní i společensky prospěšné. Podmínky transakce včetně výše vypořádání si obě strany nepřejí komentovat.

„Energetika a hornictví je alfa a omega mé celoživotní profesní dráhy. V Sokolovské uhelné jsem před 37 lety našel své první zaměstnání a nyní v roli menšinového akcionáře zde také svou profesní dráhu zakončuji. Transformaci skupiny z uhelné energetiky v moderní nejen energetickou SUAS GROUP jsme startovali před třemi lety ještě s dalším dlouholetým vlastníkem a manažerem, dnes již bohužel zesnulým, Františkem Štěpánkem. Nyní předávám své žezlo dál. Skupina má ve své nové éře správně nakročeno. Přeji kolegům v dalším rozvoji podnikání to nejlepší a jsem rád, že se na vybraných projektech budu i nadále podílet, i když z externí pozice," říká Jaroslav Rokos, předseda dozorčí rady Suas Group a místopředseda dozorčí rady Sokolovské uhelné.

U Thermalu v Karlových Varech se v sobotu 28. května rozlévalo víno všech odrůd a z různých koutů světa. Na Thermal VinFestu se představili čeští i zahraniční vinaři s výběrem tichých i šumivých vín.
V Karlových Varech se rozlévala prvotřídní vína na prvním Thermal VinFestu

„Společně s Jaroslavem Rokosem, Františkem Štěpánkem a dalšími blízkými spolupracovníky jsme před několika lety definovali vývoj skupiny v době pouhelné. Přes současné výkyvy v energetickém segmentu plníme naši strategii a postupně firmu transformujeme v moderní energetickou skupinu, která je aktivní i v dalších návazných oblastech. Dohoda s Jaroslavem Rokosem nikterak neovlivní představené transformační a rozvojové vize v žádné z našich skupin, stejně tak ani rozpracované projekty," říká Pavel Tomek, předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné a místopředseda dozorčí rady Suas Group, správce Svěřenského fondu Františka Štěpánka.

Dohoda podle něj rovněž nemá žádný dopad na zaměstnance žádné ze skupin, stejně pak ani na obchodní vztahy, v nichž budou všichni členové obou skupin i nadále seriózním partnerem, který si zakládá na řádném plnění svých závazků.

"Naše vize transformace firmy, ale i aktivity vedoucí k udržitelnému rozvoji našeho regionu, které byly společně s Jaroslavem Rokosem nastaveny a které se v posledních měsících daří úspěšně posouvat do dalších fází, budou naplněny. Jaroslav Rokos je jedním z klíčových lidí nejen tradiční Sokolovské uhelné, ale hraje významnou roli i ve vedení nové SUAS GROUP a je uznávaný expert na energetiku. Respektujeme jeho rozhodnutí se v jeho životě posunout dál. I nadále budeme spolupracovat a využívat jeho letité zkušenosti," dodal Tomek.