Na Ústavu jazykové přípravy ZČU tak probíhají poslední přípravy před začátkem 31. ročníku Mezinárodní letní jazykové školy. Uskuteční se od 12. do 30. července. Zájemci mohli v letošním roce opět vybírat z kurzů angličtiny, francouzštiny, italštiny, němčiny, ruštiny, španělštiny, čínštiny a také češtiny pro cizince, a to jak obecného, tak profesně zaměřeného jazyka, ve všech jazykových úrovních. Uskuteční se tak třítýdenní a týdenní kurzy angličtiny a týdenní kurzy němčiny, italštiny a španělštiny. "Děti organizátoři opět přivítají v několika skupinách v oblíbených dvoutýdenních kurzech angličtiny pro žáky 6–15 let i v týdenním kurzu francouzštiny pro děti, který se letos bude konat vůbec poprvé v historii Mezinárodní letní jazykové školy. Pobytový kurz pro děti se také opět po dvou letech vrací do Nečtin a v posledním červencovém týdnu tak tamní zámek ožije angličtinou," vysvětlil Pavel Korelu ze ZČU.

Z důvodu bezpečnosti a ochrany zdraví budou účastníci vždy na začátku kurzu nebo na začátku každého týdne odevzdávat čestné prohlášení o negativním antigenním nebo PCR testu, prodělané nemoci covid-19 nebo absolvovaném očkování. V současné chvíli zbývají v kurzech poslední volná místa.

Na Festivalu na ulici se v roce 2020 představil i projekt Můj táta dědek s Michalem Šindelářem.
Festival na ulici opět představí hlavně plzeňské kapely, zahraje i filharmonie

Od 12. do 16. července se na Fakultě ekonomické bude konat 10. ročník letní školy Homo Economicus. Letos poprvé se uskuteční nejen v Plzni, ale ve stejném termínu také na pobočce fakulty v Chebu. Obě letní školy se ponesou v duchu tématu „Finanční gramotnost aneb Jak peníze (NE)obíhají“. Žáci základních a středních škol získají povědomí o časové hodnotě peněz nebo digitálním světě financí. Seznámí se s vývojem peněz od komoditních po virtuální a vyzkouší si, jak správně hospodařit s penězi v domácnosti nebo obchodovat na finančních trzích. Budou mít možnost prozkoumat i novinky – zjistí více informací o kryptoměnách nebo o ochraně peněz před kyberútoky.