Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jde o společné dílo všech, říká starosta

Poustka -Poustka – Je potěšitelné, že jsou na Chebsku obce, kde lidé drží pospolu a starají se svými silami o vzhled obce. Jednou z nich je Poustka. Jak již Deník informoval, dobrovolných brigád se tu účastní většina obyvatel

6.8.2011
SDÍLEJ:

Jan Ryba.Foto: Deník

Starosta Poustky Jan Ryba je za práci občanů velmi vděčný.

Pane starosto, jak je možné, že ve vaší obci držíte takhle pohromadě? Kdy se obyvatelé tak spjali?
Vše začalo na podzim 2009, když jsme si podali žádost o grant z Nadace Partnerství - Strom života na výsadbu ovocných stromů v obci. Na první společnou akci přišlo téměř 30 procent občanů a bylo jasné, že zájem místních o vzhled naší obce není lhostejný. V roce 2010 jsme požádali opět tuto nadaci a v souboji s mnoha projekty z celé ČR jsme byli úspěšní.

Náš projekt nazvaný ´Máme si kde hrát´ dostal zelenou a jednou z podmínek bylo komunitní plánování. Na první plánovací setkání přišlo opět minimálně 30 procent občanů naší obce a pod vedením koordinátora projektu jsme společně naplánovali vzhled a vybavenost místa, kde již dnes vzniká multifunkční plocha s dětským hřištěm, srubem a prostorem pro volnočasovou aktivitu občanů a s možností odpočinku turistů směřujících na hrad Seeberg.

Nutno dodat, že se velmi významně na výstavbě podílí i většina místních podnikatelů, a to v podobě smlouvy o partnerství kde se zavazují se podílet sponzorsky na projektu. Nutno podotknout, že následovalo podání žádosti o další grant, a to u Nadace VIA, kde jsme zvítězili s naším projektem nazvaným ´Obec Poustka chrání přírodu´ a dostali od této nadace 300 tisíc korun na revitalizaci znehodnoceného pozemku při vjezdu do obce.

Tento projekt, jak sami uvádí zástupci Nadace VIA, je ukázkovým příkladem spolupráce obecní samosprávy a občanů a vzešel přímo od obyvatel, jimž není lhostejný místy dosti zanedbaný vzhled Poustky, který je přímým důsledkem poválečného vývoje. Občané se okamžitě zapojili jak při plánování, tak při samotné realizaci za odborného dohledu Občanského sdružení NT Naturam. Nyní probíhá svépomocí oprava hráze rybníka v obci a je naplánováno spoustu dalších společných akcí.

To musí být milé, vědět, že se lidé tak zajímají o svou obec…
Je velmi příjemné být mezi lidmi, kteří se tak zodpovědně starají o své okolí a velmi mě těší, že to nejsou lidé jen z blízkého okolí, kterých se to přímo týká, ale i lidé z druhé části naší obce. Jde o společné dílo všech a je pro mě velkou poctou starostovat v takové obci a s takovými občany. Slavnostní otevření nově vybudovaného areálu plánujeme na sobotu 17. září a věřím, že se nám toto společné dílo povede a bude dlouho sloužit všem.

Autor: Nataša Šmatová

6.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Viktorie Zetková a Lukáš Urbánek.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Teplá - Potěšení, lék i přítel, vším tím může být pro své milovníky čokoláda. A právě o ní bude přednáška Život s vášní a čokoládou. 

Stávka: Lékaři i lékárníci protestují

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji chybí mladí lékaři, kteří by měli zájem o praktické lékařství. A stát i té hrstce, která léčí, hází klacky pod nohy. Proto se dnes zvedla vlna odporu ve stávce proti EET a elektronickým receptům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení