„Nejsem v politice žádný nováček. Patřím mezi zakladatele ČSSD v Aši, i když už jsem zůstal sám, ostatní zakladatelé ze strany odešli,“ řekl Deníku.
Co by podle něj Aš potřebovala?

„Je toho hodně, zejména je třeba usilovat o výstavbu, která by vyhovovala lidem, například je nutné obnovit hotel Střelnice. Pamatuji si, jak jsme tam chodili na zábavy. Postavit něco na vrchu Háj nebylo tak důležité, jako věnovat se centru města,“ posteskl si.

„Jako bývalému učiteli dějepisu mi také vadí, že byl zbytečně odstraněn pomník Goetheho a nyní leží v bedně někde na technických službách. Zejména, když se po něm náměstí jmenuje a Goethe měl vztah k našemu městu. Památek je v Aši málo a je nutné usilovat o jejich zachování.“

Souhlasí také s činností hnutí Zelený dědek. „Myslím, že sady Míru by si zasloužily mnohem větší pozornost a kácení se někdy, podle mého, provádí zbytečně, i když nejsem žádný odborník. Je škoda, když se vzrostlé stromy ničí. Další věcí, která mi vadí, je zbytečné množství heren a barů. Město by se mělo zaměřit na jejich omezení. Naštěstí už pomalu zaniká řada nočních klubů,“ zakončil.

Nejmladší kandidátkou je osmnáctiletá Michaela Balogová (ČSSD). Na dotaz Deníku, proč se rozhodla kandidovat, ale odpověděla jako zkušená politička: „Po telefonu nebudu poskytovat žádné informace.“ Slíbila, že se vyjádří emailem, ovšem slib nesplnila. Deník se proto obrátil na druhého nejmladšího kandidáta, dvacetiletého Petra Všetečku (bez politické příslušnosti), který je na kandidátní listině Strany zelených.

„Kandidatura mi byla nabídnuta lídrem Strany zelených,“ uvedl na vysvětlenou. „Snad mám i nějaké zkušenosti, které bych mohl zúročit a navíc si říkám, že je lepší něco dělat, nebo se alespoň pokusit, než nadávat u piva.“

Navíc je členem hnutí Zelený dědek. „Nemyslím si, že by hnutí mohlo naráz něco změnit, ale je důležité zlepšit komunikaci mezi tímto sdružením, veřejností a vedením města. A s lidmi vycházím docela dobře,“ dodal.