Otázka pro Martinu Kuželovou, mluvčí chebského městského úřadu:

Motoristé, kteří mají řidičský průkaz vydaný v době od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000, si jej musí povinně do konce roku vyměnit. Kolik Chebanů tak ještě neučinilo?

V Chebu se povinná výměna dokladů ze zmíněného období týkala 6260 řidičských průkazů, o nové však dosud nepožádalo 2849 občanů. Vytíženost přepážek zatím není nijak velká, přesto je odbor silničního hospodářství a dopravy připraven, po všech zkušenostech z minulých let, případné hromadné přijímání žádostí o výměnu řidičského průkazu personálně posílit. V současnosti tu jsou schopni denně odbavit kolem 200 žadatelů, s posílením by jich mohlo být o 100 více.

Řidičské průkazy se v Chebu vyměňují ve druhé budově radnice v ulici 26. dubna (u Komerční banky, lze se objednat i elektronicky). Příslušnou žádost občané obdrží na místě. Dostavit se ale musí s platným dokladem totožnosti (občanský průkaz, pas), průkazovou fotografii o rozměrech 3,5 x 4,5 cm a řidičským průkazem, který podléhá povinné výměně. Nový průkaz se v takovém případě vydává zdarma do 20 dnů od podání žádosti. Obdržet ho lze i do pěti pracovních dnů, což si ale žádá úhradu správního poplatku ve výši 500 korun.