Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Je to stále láska," říkají diamantoví manželé

Cheb - Šedesát let ruku v ruce, bok po boku prožili manželé Marie a Rudolf Křivánkovi z Chebu. Diamantoví manželé spolu vychovali dvě děti a oba svorně tvrdí: „ Jsme spolu dodnes šťastní."

9.12.2013
SDÍLEJ:

MARIE A RUDOLF KŘIVÁNKOVI z Chebu spolu strávili šedesát let. Foto: Foto: rodinný archiv

Stejně jako v každém vztahu i ve společném šedesátiletém životě manželů Křivánkových byly chvíle růžové, ale také i ty černější. „Nikdo není dokonalý," řekl Rudolf Křivánek. „Jestli někdo čeká, že toho druhého předělá, tak s tím ať nepočítá." Podle Marie Křivánkové musí člověk brát mnoho věcí s nadhledem.

„Kdyby člověk na tom druhém viděl jen to špatné, každý by se musel zákonitě rozejít. Důležité je také umět odpustit. Já jsem nemohla usnout, dokud jsme se neudobřili. Nikdy se nestalo, že bychom spolu nemluvili. Vždy jsme nedorozumění vyřešili ještě ten den." Oba dva manželé se shodují na tom, že se oba dva mají pořád rádi. „Když jeden není doma, tomu druhému chybí," potvrdil devětasedmdesátiletý Rudolf. „Jeden o druhého se bojíme. Je to láska. Nejraději bychom zemřeli ruku v ruce, stejně jako Romeo a Julie," doplnila jeho manželka Marie.

V dnešní době rozvodů je téměř vzácností, když manželé oslaví zlatou nebo diamantovou svatbu. „Lidé na začátku manželství by měli svůj manželský slib vzít upřímně a smrtelně vážně," řekl Rudolf Křivánek. „Měli by si slíbit věrnost až do smrti a brát to opravdu vážně po celý život, a ne zapomenout na něj hned za dveřmi svatební síně." Podle osmdesátileté Marie se manželský život neobejde bez neustálé péče o vzájemný vztah.

Už jen pohled na svůj protějšek se podle manželů hodně změnil. „Připadá mi, že mladí muži dnes berou vztah k ženě často konzumně, jako když si pořídí nějakou věc v obchodě," uvedl Rudolf. „Když se jim přestane líbit, prostě si pořídí jinou." Podle paní Marie ženám zase chybí pokora a respekt k partnerovi. „Také mnohdy nemají vůli na vzájemném vztahu poctivě pracovat každý den. Nám v manželství pomáhalo, že jsme se snažili zachovávat křesťanské hodnoty," řekla Marie.

A recept na šťastné manželství? „Jeden druhému věřit, jeden druhého snášet, jeden druhému vycházet vstříc," usmála se Marie Křivánková. „Být k partnerovi trpělivý, laskavý, nelhat si a nepodvádět se," řekla. „Nikdy nezapomenout, že jste na všechno dva, ne jeden. Nemyslet jen na sebe, ale o všem rozhodovat společně po vzájemné shodě," dodal Rudolf Křivánek.


Autor: Jana Bežáková

9.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení