Soutěž o největšího jedlíka uspořádali pracovníci františkolázeňského muzea na hradě Seeberg. Ti, kteří nechtěli soutěžit, si mohli poslechnout hudební skupinu BOOGER Bluesband.


„O největšího jedlíka jsme letos soutěžili poprvé,“ uvedla Věra Fenzlová z františkolázeňského muzea. „Je nám líto, že není návštěvnost taková, jakou jsme očekávali,“ podotkla. Ale ti, kteří přišli, se rozhodně nenudili.


Největším jedlíkem se mohli stát malí i velcí. Dospělí jedli koblížky a vajíčka, malí soutěžící měli v co nejkratším čase sníst koblížek.
„Byla to docela dřina,“ řekla jedna ze soutěžících Hana Kročáková z Františkových Lázní. „Rozhodně jsem si nemyslela, že to bude tak složité.“ Malá slečna dokonce porazila i kluka.


A ceny pro výherce byly skvělé – DVD přehrávač, sada štamprlí, plyšáci a jojo.

Soutěžící měli podle některých štěstí. „To kdyby museli sníst za deset minut co nejvíce knedlíků nebo sníst celou mísu vajíček, to by se jim asi tak lehce nesoutěžilo,“ smál se jeden z přihlížejících.


Odpoledne na Seebergu se ale netočilo pouze okolo soutěže. Vystoupila také hudební skupina BOOGER Bluesband. Tu si snad všichni pochvalovali. „Dokážu si představit, že bych je poslouchal celé odpoledne,“ řekl Tomáš Růžička.


A co ještě letos čeká návštěvníky hradu Seeberg?


„Letos se uskuteční již jen adventní koncert,“ vysvětlila Věra Fenzlová. Jaké všechny akce budou pořádat příští rok, je zatím v jednání. „Jisté ale je, že se na Seebergu uskuteční jarmark, který je u návštěvníků stále oblíbenější, a příjezd Karla IV,“ dodala Věra Fenzlová.