Občané Chebu Petr Samko, Michal Kaňák a Ladislava Magyárová nastoupili na svá nová pracovní místa pomocníků městské policie (MP). Jejich úkolem bude dohlížet na veřejný pořádek zejména v místech, kam nedohlédne oko městského kamerového systému.
„Budou se pohybovat ve stanovených lokalitách určených ředitelem městské police a tady budou takovým třetím okem strážníků,“ uvedl zástupce ředitele MP Ladislav Svobodník.

„Když zaznamenají nějakou nepravost, a schválně říkám nepravost, protože toho, co se v Chebu děje je hodně, zavolají hlídku MP.“
Sami pomocníci nebudou nic řešit, jen sledovat situaci a zároveň budou sloužit jako svědci přestupků. To je možné uvést na příkladu, kdy pejskař neuklidí po svém psu. Pomocník vyzve občana, aby uklidil a v případě, že ten neposlechne a bude odcházet, zavolá pomocník hlídku MP, aby přestupek vyřešila. Pomocník zároveň uvede hlídce, kam se dotyčný odebral.
Jedna žena jsou podle svých slov připraveni i na to, že budou muset čelit různým situacím, i těm nepříjemným. Zároveň spoléhají na podporu svých rodin.

„Ano, vím, co mě čeká,“ řekl Petr Samko. „Jsem připraven i na to, že budu muset čelit i arogantnímu chování některých lidí.“
„Je ale třeba říct, že jsme vlastně pod ochranou městské policie, takže když k něčemu dojde, strážníci to vyřeší,“ přidal se Michal Kaňák.
Jeho slova potvrdil i Ladislav Svobodník. „Tito pracovníci nemusí lidem vysvětlovat, proč tam jsou, prostě plní své pracovní úkoly jako každý jiný,“ řekl.
A budou je plnit nejméně do začátku února příštího roku.
První pracovní den byl ve znamení školení.

„Teď jsme nastoupili a absolvovali školení,“ poznamenala v první pracovní den Ladislava Magyárová.
„Každé ráno se tady sejdeme, uděláme si poradu, na které dostaneme informace o tom, co a kde budeme dělat,“ popsala pracovní den.
Obyvatelé města poznají pomocníky MP podle zelených pracovních vest s označením. Jak podotkl Ladislav Svobodník, zaslouží si tito lidé obdiv, protože ač chtějí mít občané čistý a klidný Cheb, málokdo je ochoten pro to něco udělat.