VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jednotky dobrovolných hasičů ze Skalné a Ovesných Kladrub dostaly nová auta

Chebsko - Z nových vozidel se radují jednotky dobrovolných hasičů ve Skalné a v Ovesných Kladrubech.

12.10.2017
SDÍLEJ:

Vozidla si jednotky slavnostně převzaly po skončení oblastní soutěže ve Skalné. Šest jednotek dobrovolných hasičů a tři profesionální sbory závodily ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.Foto: Archiv města Skalná

„Jedná se o dopravní automobil bez hasičského vybavení, který slouží hasičům hlavně na přepravu k zásahu a také jako zasahující automobil pro práci při evakuaci a pomoci civilním osobám zasaženým mimořádnou událostí,“ vysvětlil Roman Melničuk, velitel JSDH Skalná.

Vozidlo skalenských hasičů na podvozku Ford Tranzit bylo pořízeno z jedné poloviny z finančních prostředků Karlovarského kraje a druhou polovinu finančních prostředků poskytlo MV-GŘ HZS ČR. Jeho cena nepřesáhla částku 900 tisíc korun a dodavatel těchto vozů vzešel z výběrového řízení.

Vozidla si jednotky slavnostně převzaly po skončení oblastní soutěže ve Skalné. Šest jednotek dobrovolných hasičů a tři profesionální sbory závodily ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Hodnotila se technika zásahu a vyproštění i předlékařská pomoc zraněným. Vítězný pohár si odvezli dobrovolní hasiči z Kynšperka nad Ohří. Na druhém místě skončili hasiči ze Skalné a třetí místo v těžké konkurenci vybojovali hasiči z obce Dolní Žandov. V kategorii profesionálů nejlépe dopadli hasiči ze stanice Mariánské Lázně, na druhém místě Cheb a třetí příčka putovala do Aše.

Samotné scénáře dopravních nehod připravili zástupci Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, a to velitel stanice HZS Mariánské Lázně npor. Martin Gaier a velitel stanice HZS Toužim npor. Ing. Jiří Horník. Úkoly vychází z reálných situací. „Tato soutěž se v chebském okrese konala poprvé v historii právě ve Skalné. V jiných krajích se podobné soutěže konají ve dvouletých intervalech,“ podotkl Roman Melničuk.

Vozidla si jednotky slavnostně převzaly po skončení oblastní soutěže ve Skalné. Šest jednotek dobrovolných hasičů a tři profesionální sbory závodily ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

Soutěž byla hodnocena ve dvou kategoriích. V jedné skupině byli dobrovolní a v druhé profesionální hasiči. Rozhodčí sledovali hlavně předlékařskou pomoc raněnému a zacházení se zraněnou osobou, dále techniku a taktiku samotného zásahu a vyproštění. Na splnění úkolu měli hasiči maximálně 20 minut. Od 15. minuty naskakovaly soutěžním družstvům trestné body za každou další vteřinu. „Hodnocení dobrovolných a profesionálních hasičů není úplně stejné. Na profesionály byli ve Skalné rozhodčí určitě přísnější i samotné scénáře dopravních nehod byly složitější,“ uvedl Roman Melničuk. „Cílem je vždy šetrné a bezpečné vyproštění zraněného z vraku vozidla a předání zraněného záchranné zdravotní službě,“ informoval.

Cvičení ale není jen soutěží, ale hlavně odbornou přípravou. Své poznatky by tak měli hasiči předat i svým kolegům, kteří se akce nezúčastnili. Vraky dodal jeden ze sponzorů soutěže, firma PH kovo-recyklink Cheb.

Autor: Václava Simeonová

12.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení