Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jezdectví? Stálice mezi kroužky

Cheb – S nejnovějším koněm v kroužku, Jolitou, navíc letos DDM Sova začíná závodit.

25.4.2011
SDÍLEJ:

Děti, které se chtějí věnovat nějakému zájmovému kroužku, mají velmi bohatý výběr. Někdy vedou počítače, jindy flóra. Stálicí je ale jezdectví. Oblíbený je především mezi malými slečnami.Foto: Foto: DDM Sova Cheb

Děti, které se chtějí věnovat nějakému zájmovému kroužku, mají velmi bohatý výběr. Někdy vedou počítače, jindy flóra. Stálicí je ale jezdectví. Oblíbený je především mezi malými slečnami.

„Myslím, že jezdecký sport byl a vždy bude mezi žádanými sporty,“ potvrdila Olga Taušnerová z Domova dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb, vedoucí jezdeckého kroužku. „Poslední dobou sledujeme stále větší zájem. Důkazem je letošní počet zapsaných dětí – je jich asi padesát!“

Kroužek ale rozhodně není jen o pohledu z koňského hřbetu.

„Snažím se dětem celkově přiblížit svět koní,“ popisovala Taušnerová. „Snažíme se dětem vysvětlit, jak ke koním přistupovat – jak je čistit, místovat, krmit či napájet. Samozřejmě se pak učíme i základům ježdění. Nejprve začínáme na lonži, formou cviků v sedle se učíme správnému držení těla na hřbetě koně, což přispívá také k formování správného držení těla vůbec,“ vysvětlovala. Jak uvedla, na podmínky si rozhodně stěžovat nemůže.

„Momentálně máme k dispozici jednoho Shetlandského poníka – Sambu a tři Huculské koně – Míšu, Jolitu a Šárku. „Od zimy máme k dispozici i mnoho dalších jezdeckých pomůcek pro potřebu výcviku jak jezdců, tak i koní, například nový překážkový materiál, ze kterého mají radost nejen děti, ale i koníci,“ potvrdila Olga Taušnerová.

A že koně u malých slečen vedou, potvrzují i ony samy.

„Moc ráda bych ho měla i doma,“ řekla sedmiletá Lucinka Nožičková.

Desetiletá Kristýnka Chmelová si pochvaluje, že na jezdeckém kroužku našla hned několik příjemných záležitostí. „Mám ráda koně, zároveň jsem zde našla i nové kamarády,“ pověděla.

Vše ale není jen o zábavě. „Doma koně máme, takže se zde hlavně učím, jak na nich správně jezdit, jak se o ně starat,“ řekla šestiletá Karolínka Kubicová.

A s nejnovějším koněm v kroužku, Jolitou, navíc letos DDM Sova začíná závodit. Poprvé se kobylka představila na začátku dubna na nebanickém kolbišti při hobby závodech v parkurovém skákání. „Že dělá dětem jen samou radost, potvrdila i svým výkonem na těchto závodech,“ podotkla.

První jezdeckou disciplínou byla jízda zručnosti pro děti do 10 let. Tuto soutěž reprezentovala sedmiletá Terezka Hrušková. „Ty zde předvedly, že jsou sehraná dvojka a překonaly všechny úkoly bez problémů,“ uvedla. „Všichni zúčastnění mladí jezdci v této soutěži svými výkony okouzlili rozhodčí i publikum, a tak každý jezdec byl vyhlášen jako vítěz,“ popisoval Olga Taušnerová. „Druhá soutěž byla již obtížnější, tudíž byla vybrána nejzkušenější jezdkyně třináctiletá Klárka Kočová. Se všemi skoky do 60 centimetrů si hravě poradila. Parkurem bez trestných bodů se stále ještě vešly do dekorovaného místa.“ Spokojená byla i jezdkyně Klárka Kočová. „Moc hezky se mi na Jolitce jelo. Vůbec žádného skoku se nebála a šla moc ochotně. Těším se na další závody, které nás v brzké době čekají,“ řekla spokojená malá slečna.

Jak byla s výsledkem spokojená vedoucí jezdeckého kroužku Olga Taušnerová?

„Jsem velice nadšená, děvčata předvedla vynikající výkony a Jolitka nám ukázala, že je to vyrovnaný poník, kterého nic nerozhází a nevyvede z míry, což je u školního koně důležitá vlastnost. Je to kobylka, na kterou se ve všech směrech můžeme spolehnout. Má úžasný charakter, který se jen tak u poníků neobjevuje. Moc si této její přednosti vážíme.“

Autor: Václava Simeonová

25.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení