Jak vypadá bytost, která rozdává dárky? Deník to zjišťoval u těch nejpovolanějších. 

Nahé miminko, mladý pán s dlouhými vlasy, děda v červeném kabátu s bílým kožichem a červenou čepicí. Malé dětí odpovídaly Deníku v předvánoční anketě, jak si představují tu tajemnou bytost, která jim o Štědrém večeru přinese dárky.

Vánoce jsou svátky dětí. Užívejme si jejich bujnou fantazii a těšme se spolu s nimi.

Samueul Srba, 5 let, Tachov: 

Ježíšek má takovou červenou čepičku a na ní nahoře žlutou bambulku. Nosí červený svetřík, bílý kožíšek a zelené kalhoty. Loni mi donesl mluvícího plyšáka. S maminkou jsme mu psali i letos. Chtěl bych, aby mi přinesl lyže.

Honzík Kvapil, 7 let, Nová Role: 

K nám nechodí Santa, ale český Ježíšek, protože bydlíme kousek od Božího Daru, a tam Ježíšek bydlí. Každý rok mu nechávám za oknem dopis se seznamem dárečků. Skoro vždycky mi všechny přinese.

Jakub Raffa, 7 let, Cheb:

Má bílý hábit, aby mu nebyla zima, když nosí dárky všem dětem. Pod ním má málo oblečení, protože jeho rodina byla chudá a na věcech jí nezáleželo. Starali se, aby uchránili rodinu a měli se rádi.

Eliška Baboráková, 7 let, Rokycany: 

Já ani rodiče jsme ho nikdy neviděli, ale má červenou čepičku i oblečení a bílou kožešinu. Je to starší pán. Jezdí na saních. Pořád, i když není sníh. Táhne je sedm sobů. Jeho práce je rozdat dárky na Vánoce. Zbytek roku má dovolenou.

Jana Kopáčková, 7 let, Janovice nad Úhlavou: 

Jasně že k nám nosí dárky Ježíšek. A jak vypadá? Nevím přesně, ale myslím, že bude vypadat asi jako člověk. Ale není to podle mne žádný děda, je to určitě nějaký mladý pán.

Barunka Štrachová, 4 roky, Domažlice: 

Je to malé nahaté miminko. Bydlí v nebi na měsíci, proto ho nevidíme. Na měsíci má malý pokojíček a je tam úplně sám. Dárky taky nosí sám. Má malé ručičky, ale v každé unese jeden.

Eliška Bocková, 7 let, Kraslice:

Taky bych už chtěla jednou Ježíška vidět, jak opravdu vypadá. Bude to dědoušek, který má všechny rád. Má ale určitě hodně pomocníků, kteří s ním bydlí někde na severním pólu a kouzlí dárky pro děti.

Tadeáš Müller, 6 let, Plzeň: 

Dárky nosí pod stromeček Ježíšek. Má červenou čepici, červené a bílé oblečení. Jak je starý, nevím. Dárky vozí na saních, které táhnou sobi. Od Ježíška si přeju stavebnici Lego City.

Milí čtenáři, ať už k Vám pozítří přijde Ježíšek, Santa Claus nebo děda Mráz, hlavně ať vám přinese pod stromeček pohodu, klid, zdraví a dostatek životní energie pro příští rok.

Aleš Tolar,

regionální šéfredaktor Deníku