Průvody plné pestrobarevných masek, dobré jídlo a pití. A ještě lepší nálada, umocněná březnovým sluncem, tu a tam vykukujícím zpoza mraků. Taková byla masopustní sobota v Karlovarském kraji. Slavilo se a hodovalo ve větších městech i malých obcích.

V Chebu byl masopust jubilejní, průvod masek vyšel do ulic podesáté. Tradičně od divadla a přilákal tisícovky lidí zblízka i zdaleka. Propletl se městem a směřoval na náměstí Krále Jiřího a do muzea. Zde si zejména nejmenší účastníci průvodu užili loutkovou pohádku O princezně Milušce v podání sokolovského Divadla bez zákulisí. To, že Chebský masopust lákal, dokazuje například účast rodinky Kratochvílovy z Aše.

„Je to tu moc pěkné a myslím, že moje maska zajíčka je taky hezká," usmívala se pětiletá Linda Kratochvílová. „Že sem pojedeme, vymyslela maminka a převlek zajíčka mi udělal taťka," dodala.

Etnografka chebského muzea Iva Votroubková si pochvalovala počasí i účast lidí. „Byla bych ráda, aby se tradice masopustu udržela a ještě se zvýraznila větším počtem účastníků v maskách," řekla Votroubková.

Jako oslavy jídla pojali masopustní veselí na statku Bernard v Královském Poříčí. Kromě zabijačkových hodů nechyběla volba krále masopustu, produkce Pouličního divadla Viktora Braunreitera či veselá muzika Karlovarské čtyřky. Kdo si chtěl pořádně užít, mohl si zakoupit vstupenku do hodovní síně a sníst doslova, co se do něj vejde.

Masopustní veselí neminulo ani Karlovarsko. Průvody maškar vyšly do ulic v Jáchymově, Pile i v Dubině. Například v Dubině si dali opravdu záležet a kromě masek nechyběli ani muzikanti s basou, harmonikou a houslemi, vyhrávající průvodu do kroku. A kdo se průvodu takříkajíc připletl do cesty a neměl masku, musel se vykoupit drobným obnosem.