VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jímka v Chvoječné podle majitele neukrývala další uhynulá zvířata

Cheb, Chvoječná – Skupina dobrovolníků se, na rozdíl od Krajské veterinární správy, domnívá, že jde o psa, který v jímce neskončil náhodou.

7.7.2010
SDÍLEJ:

JÍMKA V CHVOJEČNÉ je v tuto chvíli zbavená zvířecích ostatků, na jak dlouho ale nikdo neví. Foto: Deník/ Nataša Šmatová

Opuštěná jímka v Chvoječné na Chebsku, jak již Deník informoval, se stala hrobem pro další zvíře. Opakuje se stejná situace jako před rokem. To se tu ale našlo víc ostatků zvířat. Pozemkový fond, majitel jímky, se postaral o likvidaci zvířete, které se v ní našlo.

Skupina dobrovolníků se, na rozdíl od Krajské veterinární správy, domnívá, že jde o psa, který v jímce neskončil náhodou. Byl totiž stažený z kůže. Že by se mohlo jednat o psa potvrdil také Libor Růžička z odboru Životního prostředí v Chebu.

„Málokdy se ke mně dostane podobná informace, ale když už se něco takového dozvím, je mi z toho smutno. Často si na tyto případy vzpomenu v asijských restauracích, takže chodím jen do jedné ve Františkových Lázních. V Chebu bych se jíst v takovém podniku bála,“ řekla Chebanka Radka Wernischová.

„Myslím si, že je hrozné, že se tak někdo chová. Kdyby někdo ubližoval mému psovi, asi bych mu šla udělat totéž, aby věděl, jaké to je,“ přidala se Olga Kakurová z Chebu.

„V pátek 2. července provedli zaměstnanci Pozemkového fondu ČR ve Chvoječné místní šetření, během kterého bylo zjištěno, že se na předmětném pozemku nachází betonová jímka, která byla v době šetření naplněna spodní vodou a na její hladině plavalo uhynulé malé zvíře. Betonové panely jsou zhruba 1,2 metru nad úrovní okolního terénu a vody,“ informovala mluvčí Pozemkového fondu Lubomíra Černá.

„Po telefonické konzultaci s Krajskou veterinární správou Karlovy Vary bylo dohodnuto, že Pozemkový fond ČR okamžitě objedná kafilerní službu a uhynulé zvíře odstraní. Ve stejný den, tedy v pátek 2. července, byla likvidace kafilerní službou zajištěna. Podle předávacího protokolu se jednalo pravděpodobně o uhynulou kočku o váze zhruba dva kilogramy. Žádné další organické zbytky ve vodě nalezeny nebyly,“ sdělila. Na otázku, zda Pozemkový fond zabezpečí jímku tak, aby se situace zbytečně neopakovala, odpověděla: „Zabezpečení jímky řeší odloučené pracoviště Pozemkového fondu ČR v Chebu s Městským úřadem Cheb, referátem Životního prostředí, a stavebním úřadem. Pokud bude zabezpečení jímky nařízeno, Pozemkový fond ČR zajistí požadované práce.“

Jaký názor majína případy obyvatelé? Čtěte zde!

Autor: Nataša Šmatová

7.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení