Už před rokem se tu našly lebky psů a hlava telete, tentokrát plavalo psí tělo bez srsti a kůže přímo v jímce. Srst tu byla také, těžko ale říct, zda nepatřila jinému zvířeti. Přivolaní veterináři a policisté ale z místa odjeli s tím, že nemohou nic dělat.

„Věřte mi, že do tří dnů s touto záležitostí bude něco dělat,“ slíbila ředitelka Krajské veterinární správy (KVS) Mária Slepičková s tím, že bude kontaktovat chebského starostu. „Živá zvířata jsou otázkou veteriny. Není případ, kterým bychom se nezabývali. Faktem ale je, že i policie je orgán, který by si měl umět poradit dál,“ sdělila.

„V tomto konkrétním případě patří záležitost odboru životního prostředí. Kdyby se našla na poli kráva, tak je odpovědný majitel, ale řešíme to my, protože je to hospodářské zvíře. Ovšem s tím, že za likvidaci odpovídá majitel zvířete nebo pozemku. Když se najde takhle mrtvola někde jinde, je to problém obce,“ uvedla ředitelka a dodala, že nemá žádné páky, jak donutit majitele pozemku či již zmíněný odbor ŽP, aby se opakování situace zabránilo.

„Mám v plánu iniciovat společné jednání veteriny, policie a hasičů,“ sdělila dále ředitelka s tím, že z tohoto jednání nebude žádný výstup, protože nemá zájem veřejně prezentovat výsledky této spolupráce.

Odbor životního prostředí Městského úřadu Cheb našel majitele pozemku. „Jímka patří Pozemkovému fondu,“ sdělil Libor Růžička z odboru ŽP. „My jsme se byli na místě podívat a myslím, že je to opravdu pes.“

Mluvčí Pozemkového fondu se k případu nemohla vyjádřit z důvodu dovolené.