Valná hromada Karlovarské krajské nemocnice, kterou tvoří Rada Karlovarského kraje, včera odvolala z funkce Jiřího Fojtíka, dosavadního pověřeného generálního ředitele Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Fojtíka zároveň zbavila funkce člena představenstva KKN.

„Analyzovali jsme výsledky hospodaření nemocnice za roky 2008 a 2009 a vzali jsme i hrubý předpoklad na rok 2010. Vyšlo nám, že situace se nestabilizovala a jednoznačně se ekonomicky nelepší. Proto jsme Jiřímu Fojtíkovi zrušili pověření výkonu funkce generálního ředitele. Ten se nyní vrací na svůj původní post ekonomického ředitele nemocnice,“ uvedl Václav Larva (ČSSD), krajský radní pro zdravotnictví. Podle radního by nemocnici zatím mělo řídit představenstvo, v němž Fojtíka nahradil náměstek hejtmana Jaroslav Borka (KSČM).

„Zatím nemáme vytipovaného žádného kandidáta na post generálního ředitele. Budeme uvažovat o vhodných adeptech, kteří mají zkušenosti s vedením zdravotnického zařízení a byli by schopni nastartovat oživení krajské nemocnice,“ zdůraznil radní Larva. Dodal, že kraj v žádném případě nehodlá svěřit řízení krajské nemocnice žádné společnosti a na stole není ani její pronájem.

Odvolaný Jiří Fojtík zatím nepotvrdil, že nabídnutý post ekonomického ředitele přijme. „Musím si to rozmyslet. Důvody, pro něž jsem byl odvolán, chápu, ale ekonomický zázrak udělat neumím. Zvětšili jsme objem zdravotní péče a přijali sto lidí. Jsem zvědav, jak si se vším poradí můj nástupce,“ dodal.