Přijet ke stojanům čerpacích stanic je pro většinu řidičů doslova o nervy. Ceny pohonných hmot je dopalují čím dál více. „Je to už opravdu šílené,“ rozčiloval se Stanislav Procházka z Chebu. „Benzín do auta mě stojí čím dál tím víc.“

Sáhnout hlouběji do peněženky musí bez výjimky všichni řidiči na Chebsku. V Mariánských Lázních se litr Naturalu vyšplhal téměř k šestatřiceti korunám, naftu natankují šoféři za více než čtyřiatřicet korun. „To víte, že nadávají,“ řekl pracovník mariánskolázeňské benzínky.

„Někdy si připadám, jako kdybych ty ceny zvedal já a mohl za to. Navíc tady v lázních je asi nejdráže, protože do města jezdí spousta turistů.“

V Chebu natankují lidé Natural za necelých čtyřiatřicet korun za litr, najdou se ale čerpací stanice, jejichž cena je o více než korunu vyšší. Ašané při tankování do svých miláčků nechají za litr benzínu průměrně čtyřiatřicet korun. „Dříve jsem jela na první benzínku,“ uvedla Daniela Morávková z Chebu.

„Bylo mi jedno, kde natankuji. Teď už si vybírám, abych měla naftu co nejlevnější. Je to opravdu neúnosné. Nejvíc mě štve, že ráno se dozvíte, že se budou pohonné hmoty zvyšovat, a hned odpoledne zdražení pocítíte. Se zlevňováním to tak rychlé není. Místo o padesát haléřů sníží cenu o deset a ještě na to čekáte dva tři dny.“

Příčinou drahých pohonných hmot v České republice jsou vysoké daně. Hlavně čeští podnikatelé proto problém z cenou nafty řeší po svém. „Netankuji unás,“ řekl podnikatel provozující kamionovou dopravu. „Jezdíme hodně do Španělska, tam je litr nafty levnější skoro o tři koruny. V Chorvatsku natankujete litr nafty dokonce s rozdílem pěti korun. Pokud nechci zkrachovat a nasazovat šílené ceny, musím si poradit takhle.“