V Čechách se však jednání událo poprvé. Předchozích sedm mělo vždy zasedání v Německu. Egronet je systém přeshraniční dopravy, který začal fungovat mezi Karlovarským krajem a přilehlými územími v Německu již v roce 2000.

„V rámci tohoto projektu mohou lidé cestovat s takzvanou jízdenkou Egronet po celém příhraničí Karlovarského kraje včetně českého území,” vysvětlil Tomáš Ivanič z chebské radnice. Lidé mají při nákupu možnost využít i nejrůznější slevy na vstupném jak v Německu, tak i například v Chebu.

„Pokud si cestující pořídí jízdenku Egronet má pak nárok na padesátiprocentní slevu na Chebský hrad anebo do Muzea Cheb,” informoval Ivanič. Projekt přeshraničního cestování mohou využívat lidé i nadále, výrazné změny v plánu nejsou. Cestující z Čech jezdí do německého území v německých osobních vlacích Desiro. Lidé cestují do Německa rádi.

„Kvalita a komfort v německých vlacích je o dost vyšší než u nás,” řekla Marie Koukalová z Chebu. „Samozřejmě do Německa jezdím za lepšími cenami některých potravin.