Aš – Celkem osmadvaceti lokalit ve městě Aš se během léta dotkla a v příštím roce se ještě dotkne výměna inženýrských sítí. Proto se řidiči na řadě míst musejí potýkat s komplikacemi v dopravě. Nyní vodohospodáři provádějí rekonstrukci například na vodovodu v ulici Horské. Tam stavební práce potrvají až do konce srpna.

Vodovodní řad se nově položil i v ulicích Neumannova, Šaldova a Dukelská. Tam jsou již opravy u konce. Na některých místech musejí řidiči buď využít objízdnou trasu, anebo počítat se zúženým průjezdem. Řidiči se tak na mnoha místech musejí obrnit trpělivostí kvůli zúženému průjezdu některými ulicemi.

„Vodovod se má letos vyměnit také po trase Tkalcovská, Koperníkova, Modřínová, bývalá kasárna Koperníkova, Elišky Krásnohorské, Východní, Alešova, Táborská, Hlávkova, Bratrská, Skřivánčí, sídliště Mírová," vyjmenoval mluvčí Aše Milan Vrbata.

Tyto stavby však kvůli administrativním úkonům začaly o něco později, než měly.

„Svým rozsahem největší je rekonstrukce vodovodu Modřín, která zasáhne do 11 ulic a která již běží," uvedl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Ukončení těchto stavebních úprav plánuje ašská radnice na konec října.
Výměna vodovodního potrubí se v letošním roce připravuje také v ulici Bratrské.

Pro rok příští plánuje společnost ČEZ rekonstrukci nízkého napětí v ulicích Tyršova a Klostermannova a plynaři výměnu plynového potrubí v ulici Gustava Geipela.

„I na těchto místech tak budou muset řidiči a chodci dbát zvýšené opatrnosti," podotkl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.
Společnost CHEVAK chystá v příštím roce rekonstrukci vodovodů v ulicích Mikulášská, Štefánikova, Na Vrchu, Šaldova, Janáčkova, Údolní a Vysoká, takže s komplikacemi v dopravě budou muset řidiči počítat i příští rok. Konečné náklady nejsou v tuto chvíli známé, vyčísleny budou až po skončení všech prací. Podle odhadů půjdou náklady do stovek tisíc korun. S problémy v dopravě musejí počítat i šoféři v Hranicích u Aše, kde se buduje nový chodník v ulici Americká, která se stala hlavním přivaděčem k hranicím. Náklady na vybudování chodníků dosáhnou 10 milionů korun. Radnice je nechala vybudovat především kvůli bezpečnosti dětí, které tudy procházejí do školy. Řidiči musejí k hraničnímu přechodu využít objízdnou trasu.