VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jízdu Aší omezují rekonstrukce

Aš -  Výměna inženýrských sítí v nejzápadnějším městě komplikuje provoz na silnicích.

23.8.2015
SDÍLEJ:

Výměna inženýrských sítí v nejzápadnějším městě komplikuje provoz na silnicích.Foto: Deník/Jan Buriánek

Aš – Celkem osmadvaceti lokalit ve městě Aš se během léta dotkla a v příštím roce se ještě dotkne výměna inženýrských sítí. Proto se řidiči na řadě míst musejí potýkat s komplikacemi v dopravě. Nyní vodohospodáři provádějí rekonstrukci například na vodovodu v ulici Horské. Tam stavební práce potrvají až do konce srpna.

Vodovodní řad se nově položil i v ulicích Neumannova, Šaldova a Dukelská. Tam jsou již opravy u konce. Na některých místech musejí řidiči buď využít objízdnou trasu, anebo počítat se zúženým průjezdem. Řidiči se tak na mnoha místech musejí obrnit trpělivostí kvůli zúženému průjezdu některými ulicemi.

„Vodovod se má letos vyměnit také po trase Tkalcovská, Koperníkova, Modřínová, bývalá kasárna Koperníkova, Elišky Krásnohorské, Východní, Alešova, Táborská, Hlávkova, Bratrská, Skřivánčí, sídliště Mírová," vyjmenoval mluvčí Aše Milan Vrbata.

Tyto stavby však kvůli administrativním úkonům začaly o něco později, než měly.

„Svým rozsahem největší je rekonstrukce vodovodu Modřín, která zasáhne do 11 ulic a která již běží," uvedl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Ukončení těchto stavebních úprav plánuje ašská radnice na konec října.
Výměna vodovodního potrubí se v letošním roce připravuje také v ulici Bratrské.

Pro rok příští plánuje společnost ČEZ rekonstrukci nízkého napětí v ulicích Tyršova a Klostermannova a plynaři výměnu plynového potrubí v ulici Gustava Geipela.

„I na těchto místech tak budou muset řidiči a chodci dbát zvýšené opatrnosti," podotkl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.
Společnost CHEVAK chystá v příštím roce rekonstrukci vodovodů v ulicích Mikulášská, Štefánikova, Na Vrchu, Šaldova, Janáčkova, Údolní a Vysoká, takže s komplikacemi v dopravě budou muset řidiči počítat i příští rok. Konečné náklady nejsou v tuto chvíli známé, vyčísleny budou až po skončení všech prací. Podle odhadů půjdou náklady do stovek tisíc korun. S problémy v dopravě musejí počítat i šoféři v Hranicích u Aše, kde se buduje nový chodník v ulici Americká, která se stala hlavním přivaděčem k hranicím. Náklady na vybudování chodníků dosáhnou 10 milionů korun. Radnice je nechala vybudovat především kvůli bezpečnosti dětí, které tudy procházejí do školy. Řidiči musejí k hraničnímu přechodu využít objízdnou trasu.

Autor: Jan Buriánek

23.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení