Kdo se postaví do čela chebské integrované školy, by mohlo být jasné v polovině ledna. Dnes se koná konkurz na nového ředitele. Vybrat ho na svém jednání musejí radní kraje.

Ačkoliv se dnes koná konkurz, jméno ředitele se žáci nedozvědí.

„Konkurzní komise pouze stanoví pořadí uchazečů, z nichž vybere rada kraje na základě výsledků toho nejvhodnějšího,“ vysvětlovala Jana Pavlíková, mluvčí Karlovarského kraje. Pořadí má tedy pouze doporučující charakter. „Do výběrového řízení se přihlásilo celkem 11 lidí,“ uvedla.

Předpokládá se, že by nový ředitel mohl nastoupit do funkce od února 2010. Zda se něco s nástupem nového ředitele změní, není vyloučené. „Součástí každé přihlášky do konkursního řízení je kromě jiného vlastní koncepce rozvoje školy a může se tedy stát, že nějaké změny po nástupu nového ředitele do funkce proběhnou. Předem však nelze specifikovat jejich zaměření, rozsah ani časovou posloupnost.“

Bývalého ředitele Jana Kota odvolali krajští radní po kauze s falešnými potvrzeními o studiu. Krajský radní pro školství Vratislav Emler opět vyvrátil informace, které straší pracovníky školy již od odvolání Jana Kota, a to, že má kraj v plánu školu postupně zrušit. Potvrdil však, že se jisté změny očekávat dají, například přizpůsobení oborů poptávce.