Celá akce byla ale hned po ránu ohrožena kvůli nepříznivému počasí, které nadělalo velkou neplechu. „Letošní jubilejní desátý ročník začal kriticky, protože jsme sem ráno přijeli a ulice byla pod vodou. Bylo zapotřebí vyčistit kanály, aby to vše mohlo odtéct. Naštěstí se vše zvládlo. Co se týče účasti, tak můžeme říct, že počasí se na ní podepsalo, protože ze sedmdesáti přihlášených přijelo padesát účastníků, ale i to je docela úspěch na to, že bylo tak špatné počasí,“ sdělil předseda Historia motor clubu Františkovy Lázně Václav Balák.

Trasa pro soutěžící měřila tentokrát 71 kilometrů. „Vedla prakticky po celém chebském a sokolovském okrese. Soutěžní etapa byla vyhodnocena jako jízda pravidelnosti, to znamená, že si účastníci vybrali v přihlášce, že pojedou buď třicet nebo čtyřicet kilometrů v hodině a bodovalo se podle odchylek od průměrné rychlosti,“ uvedl.

3. září se Mariánské Lázně zaplní sportovními nadšenci. Už posedmé se totiž uskuteční akce Krok ke zdraví, což je pochod s holemi okolím města.
Klub českých turistů vyzývá k pohybu, Mariánské Lázně zaplní sportovní nadšenci

Hojně byli zastoupeni i účastníci z řad německých sousedů, k vidění mezi vozy byly i veteránské lahůdky. „Němečtí soutěžící přijíždí za každého počasí, což je obdivuhodné. Lidé tady mohli například potkat francouzský automobil Facel Vega, což je vůz, který nelze vidět jen tak, a to samé platí i o Fordu Granada. I ten je raritou, kterou jsme mohli ve Františkových Lázních vidět,“ uzavřel Václav Balák s tím, že se těší na další jedenáctý ročník.