Extraligové A mužstvo je v semifinále, Bláha s Babkou mistry republiky v deblech, před týdnem vybojovali žáci na mistrovství republiky bronzové medaile a v sobotu ozdobil hráče SK Liapor Witte další mistrovský titul! Postarali se o něj junioři na 36. Mistrovství České republiky v nohejbalu trojic dorostenců.

Na šampionát, který se hrál v Praze na Kotlářce, vyslali Karlovarští dvě sestavy. Zatímco Jakub Zajíček s žáky Radimem Kubínem a Jonášem Srvátkou si jeli do Prahy v podstatě pro zkušenosti, A trojka měla daleko vyšší ambice. Bratři Jakub a Matěj Medkové s Patrikem Radou a střídajícími Vlastou Kubínem a Karlem Bláhou měli obhajovat loňské stříbro, ale chtěli víc. A to se jim taky povedlo - v turnaji nenašli přemožitele a vybojovali titul!
Cesta ke zlatu byla přímočará – v základní skupině naše trojice porazila postupně bez ztráty setu Mnětice, béčko Žďáru nad Sázavou a Solidaritu, v osmifinále vyřadila po třísetové bitvě A trojku Horažďovic, ve čtvrtfinále uštědřila kanára A trojce Žďáru nad Sázavou a v semifinále opět bez ztráty setu vyřadila béčko Kotlářky. Velkou práci neměli chlapci v dresech SK Liapor Witte ani ve finále turnaje, kde porazili trojici Dynama České Budějovice 10:5 a 10:6.
Konečné pořadí turnaje: 1. SK Liapor Witte, 2. České Budějovice, 3. Kotlářka B, 4. Mnichovo Hradiště.

Jiří Linhart