Velké slavnosti chystá město Cheb na příští rok. To se totiž uskuteční oslavy 950 let od první zmínky o městě. Již v současné době se na akci město připravuje. Obyvatelům se v rámci jubilea představí také film, který ukáže bohatou historii města.

Film Z historie města Chebu vytvoří opět Filmové studio Milan Daněk a odborníci, pravděpodobně z chebského archivu.
„Reprezentační film k oslavám výročí města ukáže historii a proměny Chebu v období posledních 950 let,“ vysvětlovala Marcela Brabačová, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu chebské radnice. „V prolínání tématických a časových úseků se divákům představí císařská falc, gotické město, kláštery a kostely, třicetiletá válka a Albrecht z Valdštejna,“ popisovala. Chybět nebude ani město 19. století, chátrání, rekonstrukce, rozvoj.

„A také konečný návrat Chebu do Evropy jako brány do Čech,“ podotkla s tím, že bude filmový příběh města vytvořený z archiválií, výňatků dobových i nových filmů.

Milan Daněk naposledy 'pustil do kin' film o dvaceti letech svobody Chebu. Ten mezi Chebany sklidil velký úspěch.
„Určitě stálo za to, jít se na film podívat,“ řekl po podzimním promítání Jan Schmied z Chebu. „V televizi byly mnohé pořady o Sametové revoluci. Ale tohle bylo něco jiného – lepšího. Celý film se týkal jen Chebu.“