Týden sociálních služeb, jak již Deník informoval, nabídne Chebanům možnost nahlédnout do jednotlivých provozů organizací, které v Chebu poskytují sociální služby.

„Ani si nepamatuji, že bych někdy měla podobnou příležitost. Kdysi dávno byly ústavy a takové věci něco, o čem se nemluví,“ poznamenala chebská seniorka Jiřina Macková.

„Smyslem akcí v Týdnu sociálních služeb je představit veřejnosti práci ve prospěch potřebných spoluobčanů,“ informovala mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

O co tedy konkrétně půjde?

V úterý 5. října, od 9 do 15 hodin, si mohou zájemci prohlédnout Domov pro mladší osoby se zdravotním postižením Mája (Dragounská 38). Ve středu se pak veřejnosti otevřou hned dvě pracoviště - od 8 do 17 hodin. Pečovatelská služba (Jateční 2) a od 10 do 18 hodin nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Pohoda (Karlova 17). Tento týden jsou Chebané rovněž zváni v úterý a ve středu od 9 do 15 hodin do Krajinky, kde se bude prezentovat zařízení pro osoby bez domova Betlém. Pro návštěvníky je připravený zajímavý program, například závody v sekání křovinořezem, jízda zručnosti na traktůrku, soutěž v úklidu listí pomocí fukaru, výstavka slušivých modelů z charitního šatníku, obrázkové prezentace v Cinema Betlém, čaj z charitní kuchyně.