Pomocí schválenému projektu Bílá stopa v Kamenných Vrších bylo pořízeno univerzální terénní vozidlo se stopovacím zařízením, které v případě příznivého počasí vytváří nové trasy pro běžecké lyžování. Projekt Bílá stopa v Kamenných Vrších byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Trasa se nachází na území Kamenných Vrchů a propojuje Křižovatku, Milhostov, Dvorek, Třebeň, Nový Drahov, Vonšov, Skalnou, Velký Luh, Plesnou, Smrčinu, Luby, Božetín a Nový Kostel na Chebsku. Celková délka nové trasy může měřit 42 kilometrů bez propojovacích okruhů. Ty teoreticky připojí již existující běžecké trasy v regionu, které jsou prošlapávány pouze vlastními silami místních nadšenců. V případě příznivého počasí může tedy v okolí Kamenných Vrchů vzniknout běžecká stopa pro lyžaře v řádech desítek kilometrů.

Celá trasa vede krásnou přírodou, která zahalená do zimního hávu nabízí skvělý nejen sportovní zážitek. Potěšující zprávou pro návštěvníky je jistě fakt, že běžecká stopa bude provozována bezplatně. Informace o tom, zda je stopa připravená, zjistí zájemci o běžecké lyžování na internetových stránkách obce Křižovatka (www.obeckrizovatka.cz).

Krušnohorské postřehy Jiřího Pošmury
PODÍVEJTE SE: Krušnohorské postřehy Jiřího Pošmury