Aby mohli senioři službu využívat, musejí si zažádat o speciální průkaz na Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Aši. „V Aši jsme pro službu Seniorbusu pořídili osmimístné vozidlo Peugeot Boxer Combi, které bude převážet seniory nad 65 let a osoby se zdravotním postižením k lékaři, za nákupy, kulturou, na úřady, prostě tam, kam si v rámci území města a jeho místních částí budou tito klienti přát,“ vysvětlil mluvčí Městského úřadu v Aši Milan Vrbata. „Nové vozidlo, pro které se vžil název Seniorbus, bude obsluhovat pracovník města, zařazený v organizační struktuře pod městskou policii,“ poznamenal.

Klientem veřejné služby Seniorbus může být jen držitel průkazu, který mu vystaví Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Aši, ten sídlí v budově v Kamenné ulici. „Podmínkou pro získání průkazu je trvalé bydliště v Aši nebo v jeho místních částech Mokřiny, Vernéřov, Dolní Paseky, Horní Paseky, Kopaniny, Doubrava, Nebesa a Nový Žďár a věk nad 65 let. Tato věková hranice neplatí u osob se zdravotním postižením. Což jsou držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, pro které je služba rovněž zřizována. I tito klienti si ale musí vyřídit na odboru sociálních věcí a zdravotnictví speciální průkaz pro službu Seniorbusu,“ upozornil řídící Městské policie v Aši Richard Kosík.

Klient zaplatí jednotnou cenu 20 korun, stejně jako doprovod v případě držitelů průkazu ZTP, a to při každém nástupu do vozidla. Cena je stejná pro jízdu po Aši i do místních částí. Doprovod držitele průkazu ZTP/P nehradí nic. Řidič klientovi vystaví potvrzení. Lidé by neměli raději do Seniorbusu mířit s papírovými bankovkami, ale s mincemi v hodnotě dvaceti korun. Další informace k tomuto projektu jsou k dispozici i na úředních deskách městského úřadu, anebo v čekárnách lékařů.

Ilustrační foto.
Lupu ze zlatnictví si moc neužil. Už ho má policie