Patnáct milionů korun. Tolik má letos město Cheb vyčleněno na rekonstrukci Lesní ulice. Jde o první etapu úprav sídliště Skalka, během kterých se bude řešit hlavně nedostatek parkovacích míst (Deník již informoval).

Starosta Chebu Pavel Vanoušek těsně po svém nástupu do funkce deklaroval, že by kroky radnice rád víc konzultoval s občany. I proto budou představitelé Chebu probírat studii k parkování na Skalce s místními občany.

„Setkání se uskuteční v úterý 15. února od 16 hodin v jídelně 1. Základní školy,“ uvedl starosta. „Zúčastní se jej jak pracovníci úřadu, volení zástupci i projektant,“ podotkl s tím, že chce, aby se lidé s projektem seznámili a popřípadě se hned mohli vyjádřit k tomu, co se jim nelíbí.

„Očekáváme, že se veřejnost se rozdělí na dva tábory,“ připustil. „Majitelé aut budou chtít parkovací místa blízko svého bydliště. Obyvatelé sídliště bez vozidel budou zase chtít zachovat zeleň.“

Jednou z variant, ale nákladnou, by bylo vybudování parkovacího domu. „I taková možnost se může zvažovat,“ sdělil chebský místostarosta Tomáš Linda s tím, že ale parkovací dům rozhodně nebude součástí první etapy.

V současné době je na sídlišti asi 2000 bytových jednotek a přibližně 800 parkovacích míst. Po ukončení všech etap by mohl být jejich počet míst dvojnásobný.