Už šestý ročník soutěžní výstavy plastikových modelářů s názvem 'O pohár starosty města Mariánských Lázní 2013' se konal o víkendu v budově mariánskolázeňského městského úřadu. Návštěvníci mohli vidět téměř dvě stovky modelů letadel, vozidel a dalších.

„Městský úřad nám vyšel vstříc a propůjčil nám prostory v budově," uvedl předseda Klubu plastikových modelářů Mariánské Lázně Michael Kaplan. „Bylo zde k vidění kolem 170 modelů od sedmi desítek modelářů z celé republiky. Bylo zde také hodně dětských modelů, což znamená, že je o modelaření mezi mládeží stále zájem. Návštěvníci mohli vidět modely letadel, bojové techniky, diorámy a další," dodal s tím, že nejvyšším oceněním je pohár starosty. Vyhlašovaly se ale také desítky dalších ocenění.

K dispozici byl také letecký trenažér, výstava RC modelů či prodej plastikových modelů a potřeb pro modeláře.

„Výstava se mi samozřejmě velice líbila," potvrdil Jiří Polák z Mariánských Lázní. „Osobně mám radši papírové modely. Je určitě kumšt to pěkně namalovat. Kdysi jsem na výstavy modelů chodil, ale to už je dávno," dodal.

„Líbí se mi, že si s tím modeláři umí takhle vyhrát," uvedl Jan Bartoš z Mariánských Lázní. „Obdivuji jejich práci. Je lepší, když si s tím takhle vyhrají, než kdyby seděli někde v hospodě," dodal.