Poklidnou dopolední procházku prochladlým chebským Poohřím může zpestřit netradiční úkaz. Z vody se tu totiž vynoří potápěč.

Přesně takový scénář může nastat už v neděli 14. prosince. po desáté hodině. V této lokalitě totiž nadšenci z Klubu sportovního potápění Kajman Cheb pořádají 'Druhý ročník zimního plavání v řece Ohři'.

Akce začne v areálu chebské Krajinné výstavy na pravém břehu řeky pod Vávrovou lávkou v 10 hodin, kdy je sraz účastníků. Délka zdolávané trasy je asi 500 metrů. Cíl organizátoři stanovili pod hradem naproti loděnici za dřevěnou lávkou. Samotný start naplánovali na 11 hodin a program skončí okolo 12.30 hodin. Chybět nebude ani občerstvení a stan na převlékání potápěčů. „Tato aktivita je určena pouze potápěčům, nikoliv otužilcům," upřesnil předseda Klubu sportovního potápění Kajman Cheb Jan Držmíšek. „Podobná plavání se konají také například v Praze nebo Břeclavi," dodal šéf 'kajmanů' Držmíšek a upřesnil, že loni dorazilo patnáct statečných potápěčů. „Teplota vody v době ponoru byla před rokem mezi 3 až 4°C," upřesnil s tím, že věří v podobné podmínky i účast zájemců o akci. „Přáli bychom si, aby napadl sníh a vysvitlo slunko. To by byla skvělá kulisa!"

„Myslím, že se loňské setkání stoprocentně povedlo," usmíval se další potápěč, Milan Bouška z Chebu. „Snad se zimní potápění stane tradiční chebskou předvánoční událostí," doufal.