VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam kráčí a kde skončí nemocnice?

Cheb, Karlovy Vary –Senátor Jan Horník a jeho zamyšlení nad stavem zdravotnictví v Karlovarském kraji

18.2.2011
SDÍLEJ:

Jan HorníkFoto: DENÍK/Jakub Kopřiva

Dvě otázky v jedné větě. Osobně se domnívám, že odpověď na ně neznají ani hlavní aktéři hry o budoucnosti krajského zdravotnictví.

Je to smutné, že po více jak sedmi letech existence krajského zdravotnictví se dostáváme až na jeho naprosté dno způsobené během let krajskými politickými reprezentacemi ODS, ČSSD a nově i KSČM. Zkáza krajského zdravotnictví nastala rozhodnutím o sloučení tří krajských nemocnic do jedné akciovky (ODS + ČSSD), čímž byl nastolen nesmyslný rovnostářský princip jeho správy. Bývalý hejtman JUDr. Josef Pavel s krajským radním pro zdravotnictví Ing.

Jiřím Mutinským si za drahé peníze najali nekompetentní management nemocnice, vyvedli poskytování některých služeb mimo dosah nemocnice a provedli mnoho dalších nekvalifikovaných především politických zásahů do chodu krajského zdravotnictví.

Jejich krajští nástupci za ČSSD, jako vítězové voleb v roce 2008, teď sklízejí to, co vyprodukovali i jejich straničtí kolegové. Karlovarská krajská nemocnice, a.s., je zřejmě úplně na kolenou. Proč to krajským zastupitelům a veřejnosti Rada Karlovarského kraje nepřizná? Proč krajský radní pro zdravotnictví MUDr. Václav Larva mlží, fabuluje a koná v podstatě kroky k úplné likvidaci krajského zdravotnictví?

Po dvaceti letech demokracie je skutečně zdrcující zjištění, že karlovarský nemocniční kolos může ovládat pouze pět zvolených zastupitelů a zbytek je odsouzen pouze do role nemohoucího pozorovatele. Kde jsou sliby pana doktora Larvy dané při jednání Krajského zastupitelstva, že o volbě budoucího postupu v oblasti směřování krajského zdravotnictví proběhnou ještě jednání s jednotlivými kluby?

Moc šancí na uzdravení krajského zdravotnictví nevidím. Spíš se domnívám, že pokud lze ještě vůbec něco zachránit, je třeba udělat následující opatření:

 Vyčlenit poskytování zdravotní péče včetně k tomu sloužících nemovitostí v Chebu a Sokolově z Karlovarské krajské nemocnice, a.s.

 Uskutečnit rychlou privatizaci nemocnic v Chebu a Sokolově za podmínky poskytování zdravotní péče v určeném nezbytném rozsahu pro spádové oblasti těchto nemocnic, při vytyčení cíle, aby tyto poskytovaly v budoucnosti kvalitní služby obdobného rozsahu a úrovně, jako tomu je u některých soukromých zařízení v našem kraji.

 Nemocnici v Karlových Varech ponechat i nadále jako krajské zařízení, tzn. ve veřejně správním prostředí, jež by mělo občanům kraje garantovat dostupnost nemocničního zařízení na úrovni jakési menší krajské fakultní nemocnice.

 Finanční prostředky utržené z privatizace nemocnic v Chebu a Sokolově použít výhradně na potřebné investice do nemocnice v Karlových Varech.
Vážení kolegové zastupitelé kraje, měst a obcí, konejme a zachraňme ještě co se dá a nesetrvávejme v pozici, jako by se nás problémy krajského zdravotnictví netýkaly. Je to naše povinnost vyplývající ze slibu, že budeme náš mandát vykonávat svědomitě, v zájmu samospráv a jejich občanů! Jan Horník, senátor PČR

18.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení