Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu za kulturou?

Chebsko, západní Čechy - Region zve nejen na divadlo, ale i Silvestr po Silvestru. 

10.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Plachý

Chebsko

Další Nocovka se uskuteční v chebském Domě dětí a mládeže Sova v Chebu. Na noc plnou zábavy s příběhem z doby vlády krále Přemysla Otakara II se mohou těšit malé i větší děti. Tentokrát má tato Nocovka podtitul ´Co ty na to, Otakare?´. Pro všechny příchozí jsou připraveny nejrůznější soutěže. Začátek je v 18 hodin.

Zábavné vyrábění, modelování, malování a lepení si připravili organizátoři z Domu dětí a mládeže také na sobotu. Pro děti od 5 let se v areálu domova uskuteční od 10 hodin výtvarný ateliér ´Oči dokořán´. Ratolesti si mohou tak vyzkoušet nejrůznější malířské techniky. Program potrvá od 10 do 12 hodin.

Silvestr po Silvestru to je název akce, na kterou se mohou těšit všichni zájemci z Mariánských lázní. Jedná se o tradiční silvestrovskou párty pro ty, kteří pro všechny lidi, kteří byli na Silvestra v práci. Na akci vystoupí DJ Orgoš&Kuky. Během večera se všichni mohou těšit na soutěže o věcné ceny. Chybět nebude ani ohňostroj. Začátek akce je v sobotu 11. ledna od 20 hodin v mariánskolázeňském Clubu Na Rampě.

Poučná bajka nejen pro děti, o napravení chlubivého, neposlušného žabáka je připravena v Západočeském divadle v Chebu. Příběh pojednává o zdravém neklidu, který je předpokladem prvních kroků, ale také o toužebném stesku po tom, co lidi přesahuje a na co už třeba nikdy nedosáhnou. Akce se koná v neděli 12. ledna od 15 do 16.30 hodin.

Monodrama inspirované životem a ukončenou kariérou oslnivé české herečky a zpěvačky Laďky Kozderkové s názvem Psáno do písku začne v Západočeském divadle v Chebu v neděli 12. ledna od 19. hodin.

Sokolovsko

Chovatelé v Kraslicích pořádají o víkendu tradiční výstavu zvířectva. K vidění budou králíci, holubi, drůbež a expozice exotického ptactva. Výstava bude přístupná v sobotu od 8 do 16 hodin v domě chovatelů v Havlíčkově ulici. Návštěvníci si také budou moci pořídit semena a sazenice na nadcházející zahrádkářskou sezónu.

Plesová sezona je na Sokolovsku v plném proudu. Zatančit si budete moct tento víkend hned při několika příležitostech. Hned v pátek 10. ledna pořádá maturitní ples Střední průmyslová škola Loket. Začíná ve 20 hodin ve velkém sále MDK Sokolov. O den později bude sokolovský kulturák hostit závěrečný ples podzimních kurzů pro mládež Taneční školy Petra Macháčka. Začátek je v 19 hodin. V sobotu 11. ledna se koná také Reprezentační ples města Chodova. Večerem bude provázet moderátor Aleš Cibulka, k tanci bude hrát Taneční orchestr M. Novotného a cimbálová muzika A. Vrábela. Vystoupí i zpěvačka Ilona Csáková nebo oblíbená formace Abba Stars. Na ples zve město do chodovského KASSu, zahájení připadá na 20. hodinu.

Horní Slavkov pořádá reprezentační ples města. Již 12. reprezentační ples města pořádá slavkovská radnice v sobotu 11. ledna od 19.30 v prostorách tanečního sálu městského kulturního střediska. Chybět nebude předtančení, předání Ceny města, ukázky tanců či supertombola. Zahrají Abba Stars a kapela Maracas Band. Ples moderuje Tomáš Král a vstupenky si mohou zájemci zakoupit v podatelně městského úřadu.

Fotbalovou přípravku čeká v neděli 12.1. od 9 hodin druhý halový turnaj, který organizuje pro malé talenty FK Baník Sokolov. Tentokrát je pro děti do 10 let. Turnaj se koná ve sportovní hale ISŠTE.

Karlovarsko

Začíná další pohádková sezona. I když si děti i rodiče užili o vánočních svátcích pohádek do sytosti, na ty nejlepší, totiž divadelní, kdy se mohou na vlastní oči setkat s oblíbenými příběhy i postavami, se mohou těšit nadále.

Karlovarské divadlo zahajuje novou pohádkovou sezonu již tuto neděli, 12. ledna odpoledne, klasickou pohádkou Boženy Němcové O dvanácti měsíčkách.

Kladenské Divadlo Lampion vytvořilo další z řady mnoha verzí, velmi půvabnou, ztvárněnou herci, loutkami a maňásky, přičemž hlavním hrdinou je příznačně měsíc Leden, který vše pečlivě sleduje a ovlivňuje. Nedělní představení začíná v 15 hodin.

Galerie umění Karlovy Vary pořádá ve svých pobočkách dvě akce. První z nich se odehraje v Interaktivní galerii Becherova vila v sobotu 11. ledna.  Výtvarná dílna s názvem „Novoroční přání PF 2014" je určená dětem i dospělým, kteří si pomocí různých technik vyrobí rozmanitá přání. Dílna začíná ve 14 hodin, vstupné je 50 korun. Nutná je rezervace na tel. č. 734 788 029 nebo na vargová@galeriekvary.cz

V neděli 12. ledna se v hlavní budově galerie uskuteční „Komentovaná prohlídka výstav Waldemar Fritsch a Porcelánová plastika 1925 1945".

Objevný výstavní projekt doprovodí zasvěceným komentářem autor koncepce výstav Jaroslav Vlasák a kurátorka výstav Eva Neumannová. Komentovaná prohlídka začíná v 15 hodin, vstupné je 40 korun.

Kurz efektivního rodičovství pro veřejnost pořádá v sobotu od 9. 30 hodin Městská knihovna v Ostrově.

Tachovsko

Na Ženský kruh, společné posezení a probuzení ženskosti, zve Místní akční skupina Zlatá cesta do zařízení Komunitních aktivit (bývalá Rybena) v Tachově. Společné téma je, jak si ženy mohou navzájem pomoci svými životními zkušenostmi a obohatit ostatní. Posezení se koná v pátek od 18.30 hodin.

Cesta za pokladem. Tak se jmenuje akce, kterou Základní škola Zárečná v Tachově připravila pro širokou veřejnost na sobotu 11. ledna. Začátek je ve 14 hodin a předpokládaný konec v 17 hodin. Organizátoři zvou na Cestu za pokladem především budoucí prvňáčky a jejich rodiče, prarodiče a další zájemce.

Na pravidelné víkendové venčení psů zve veřejnost psí útulek U Šmudliny v Tachově. Venčení psů, kdy příchozí vyvedou do přírody na procházku každého pejska z útulku, se koná pravidelně každou sobotu a neděli, vždy od 14 do 17 hodin.

Druholigový turnaj dorostenců ve florbalu se koná na palubovce sportovní haly v Tachově, za účasti florbalového dorosteneckého družstva Slavoje Tachov, v sobotu od 9 do 15 hodin.

Další mistrovské utkání krajské soutěže mužů sehrají hokejisté HC Tachov, kteří budou v sobotu 11. ledna od 18.15 hodin hostit na zimním stadionu v Tachově tým Omega A.

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Tachově je v sobotu i v neděli vždy od 14.30 do 16 hodin.

Vánoční prodejní výstava obrazů (i s tachovskou tématikou) keramiky, šperků, batikovaných šál a šátků, knih a dalších drobných předmětů se koná v Městské galerii v Tachově. Otevírací doba galerie je od středy do neděle vždy od 13 do 17 hodin. Výstava končí v neděli 12. ledna.

Plzeňsko

Taneční večer pro seniory se v pátek od 18 hod. koná v plzeňské Měšťanské besedě. K tanci a poslechu hraje plzeňské Duo Evergreen Klasik.

Nepomucký Hotel U Zeleného stromu zve v pátek od 19 hod. na večírek. Koná se zde totiž divadelní představení s názvem Pozvání na večírek a diváci v něm uvidí Pavla Trávníčka, Janu Švandovou, Ladislava Freje či Světlanu Nálepkovou.

Sezona bálů a plesů je tady. Tančit mohou děti i dospělí. V pátek se např. ve školní jídelně v Horní Bříze koná od 16 hod. diskotéka pro žáky 5. až 9. třídy. V Přešticích zase zítra pořádají dětské šibřinky. Konají se v sokolovně, začínají ve 14 hod. a děti nemají zapomenout na masky. Dětský maškarní se koná v neděli 12. ledna od 14 hod. v kulturním domě ve Snopoušovech, hraje kapela Asfalt. Stodský kulturní dům bude zítra od 20 hod. hostit myslivce. Na jejich plese zahraje Holýšovská trojka.

V Horní Bříze se v sobotu ve školní tělocvičně od 8 hod. koná turnaj v sálové kopané a večer od 19 hod. je ve školní aule na programu divadelní představení Romeo a Julie v podání souboru Mladá Sada.

V sobotu se do plzeňského Divadla Dialog mohou vypravit děti. Od 15:30 hod. je na programu Čertovské zkoušení, veselý pohádkový příběh v podání divadelního souboru Propadlo.

Pro děti se bude hrát v sobotu i v Divadle Alfa. Od 15 hod. zde vystupuje Západočeské divadlo Cheb s představením Fimfárum a Lakomá Barka.

Západočeská galerie v Plzni zve v neděli 12. ledna do Masných krámů na tvůrčí dílnu pro rodiče a děti. Začíná ve 14 hod., jejím tématem bude Život a umění středověku a jde o doprovodný program k právě probíhající výstavě Obrazy krásy a spásy / Gotika v jihozápadních Čechách.

Domažlicko

Český svaz ochránců památek zve v sobotu do staňkovského Lidového domu na Country bál. Jeho smyslem je podpořit záchranu zámku v Čečovicích. Loňský výtěžek 10 tisíc korun pomohl ke koupi nových dveří pro hradní sýpku. Na bále zahraje Miki Band, který nahradil tradiční plzeňskou skupinu The Strorm, která se rozpadla. Začátek je ve 20 hodin. Předtančení si připravily děti ze ZŠ Staňkov. Připravena bude tombola. Oblečení ve stylu country vítáno.

Hasičský ples pořádají v sobotu 11. ledna členové SDH Újezd v tamním kulturním domě. Od 20 hodin zahraje k tanci a poslechu dechová hudba Domažličanka, připravena bude bohatá tombola.

Na představení loutkového divadla O čaroději Černobýlovi jste zváni se svými dětmi do kina ve Staňkově. Začátek je naplánován na 15.00 hodin.

Na výroční valné hromadě budou členové Sboru dobrovolných hasičů bilancovat činnost v roce 2013. Koná se od 15.00 hodin v sále Obecního úřadu Díly.

První vystoupení Extra Band revivalu v roce 2014 se uskuteční v kulturním domě Holýšov, kam dorazí v plné sestavě s Radkem Zíkou i oběma kytaristy, Pavlem Navrátilem a Jirkou Mothejzíkem. Zazní staré i zbrusu nové písně. Muzikanti začnou hrát od 20.30 hodin. Předpokládaný konec je v 01.30 hodin.

Trhy králíků, drůbeže, exotů a jiného zvířectva chovného i jatečného pořádá každou neděli základní organizace Českého svazu chovatelů Staňkov. Konají se v objektu chovatelů v Plzeňské ul. čp. 27. Navštívit je můžete každou neděli od 8.00 do 12.00 hodin do 30. března. Pro zájemce je zajištěno i občerstvení.

Klatovsko

Klatovská Galerie U Bílého jednorožce zve na výstavu Tatranské pastorále Jarmily Mitríkové a Dávida Demjanoviče. Výstava je sumářem tvorby za poslední dva roky a prezentuje pyrografie, objekty a videa. Otevřeno: út ne 10 12, 13 17 hod. Každou neděli je vstup volný. Dnes od 17 hod. se v galerii koná přednáška Radomíry Sedlákové Architektura Karla Pragera. Zítra mohou do galerie zavítat rodiče s dětmi na výtvarnou dílnu, která začíná ve 14 hod. a je inspirována výstavou Tatranské pastorále, lektorky Ireny Ellis.

V aule Základní školy K. Klostermanna v Železné Rudě se v sobotu od 18 hod. koná večer s dobrodruhem, s jedním z nejslavnějších českých horolezců, Josefem Šimůnkem. Přijďte si vyslechnout vyprávění, pobesedovat a zhlédnout nádherné záběry českého horolezce.

V neděli v době od 9.30 do 15 hod. se můžete také zúčastnit testování skialpinistické výzbroje ve Ski areálu Belveder s Josefem Šimůnkem.

Dům dětí a mládeže v Horažďovicích zve v sobotu od 10 hod. na prohlídku přírodovědné stanice s výkladem. Přijďte se seznámit s exotickými chovanci stanice.

Neděle bude v domě dětí patřit karetnímu turnaji Magic: The Gathering. Turnaj je otevřený pro veřejnost. Máte možnost si zahrát oblíbenou karetní hru. Od 14 hod. prezence, ve 14.30 hod. bude turnaj zahájen.

Kino Sušice uvádí v pátek od 17 hod. film Lásky čas, ve 20 hod. Paranormal Activity: Prokletí a v sobotu od 20 hod. Hobit: Šmakova dračí poušť.

Bruslit na zimní stadion v Sušici lze jít dnes od 15 do 16 hod. a potom od 16.30 do 18 hod.

Rokycansko

Na plyšákovou party do Žďáru. Music bar Žďár v Rokycanech je dnes od 20 hodin zadaný plyšákům. K tanci i poslechu zahraje dj Quaak.

Ve Stupně přivítají bikera Karla Babku. Sokolka ve Stupně je zítra od 18 hodin dějištěm poutavé besedy. Atmosféru extrémní akce 1000 Miles Adventure 2013 zde přiblíží jeden z aktérů. Karel Babka se rozpovídá o závodě horských kol na území bývalého Československa a prostřednictvím fotografií přiblíží nádhernou přírodní scenérii.

Dobřívská desítka osloví mariášníky. Restaurační zařízení Hamrovka v centru Dobříva je zítra dějištěm karetního turnaje. Znalci voleného mariáše rozehrají partie ve 13 hodin. Registrovat se mohou už o šedesát minut dříve. Jde o body do zimního festivalu.

Eva a Vašek přijedou pozítří do Rokycan. Známé pěvecké duo Eva a Vašek přijede do Rokycan. Jejich koncert si můžete poslechnout pozítří, kdy od 15 hodin zazpívají v rokycanské Sokolovně. Jejich repertoár se skládá většinou ze starších převzatých hudebních hitů ve stylu lidové písně, dechovky, country, beatu, pop music, trampských písní, šlágrů 50., 60. a 70. let minulého století a veškeré další hudby, která v českém prostředí zlidověla nebo téměř zlidověla a kterou si čas od času zazpívají všechny generace.

V Muzeu dr Bohuslava Horáka vystavují Zvíkovecké kytičky. Domov Zvíkovecká kytička a zmíněné muzeum zvou na výstavu rukodělných prací děvčat ze Zvíkovce. Potrvá do 2. února a je přístupná denně kromě pondělí od 8 do 16 hodin.

Volné bruslení je v neděli. Zájemci o ledovou plochu mají dveře otevřené pozítří od 17 do 18.30 hodin na Zimním stadionu v Rokycanech.

Autor: Redakce

10.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení